Vilniaus rinka

Į Lietuvą bus pakviesta 500 fintech įmonių

Į Lietuvą bus pakviesta atvykti 500 fintech kompanijų ir steigti čia savo verslus – šiandien metiniame Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (toliau – ERPB) susitikime Jordanijoje sakė finansų ministras Vilius Šapoka. Kompanijoms bus siūloma steigti verslą Lietuvoje, su galimybe teikti paslaugas ne tik Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje.

„Daugelis šalių atstovų klausia, kaip mums pavyko per tokį trumpą laiką atsidurti pasaulio žemėlapyje tarp sparčiausiai augančių fintech šalių. Kreipiasi verslo bendruomenės su klausimais, kaip įkurti jų bendroves Lietuvoje. Sulaukę tiek daug klausimų, pozityvaus nusiteikimo, ir nutarėme pasirašyti laišką fintech kompanijoms atvykti į mūsų šalį”, – sakė V. Šapoka.

Laišką finansų ministras pasirašė šiandien. Jis bus išsiųstas į beveik visas pasaulio šalis.

 

„Manau, kad jis sulauks didelio susidomėjimo ir sėkmės toliau vystant Lietuvos vardą, ypatingai finansų pasaulyje”, – sakė V. Šapoka.

Lietuvos sėkmės kertiniai aspektai, pasak finansų ministro, yra bendradarbiavimas tarp Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir finansų rinkų bendruomenių.

„Šioje srityje lietuviai garsėja pasaulyje kaip tikrai labai talentingi ir inovatyvūs. Tiek reguliacinė, tiek mokestinė aplinka parodė, kad šioje srityje galime lyderiauti pasaulyje. Iš Vyriausybės pusės pagrindinė sėkmės priežastis – greiti sprendimai šalinant kliūtis verslui ir skleidžiant žinias apie Lietuvą ir mūsų pasiekimus. Šiuo atveju, skleidžiant žinią ERPB metiniame verslo bendruomenės renginyje. Manau, tai paskatins papildomą investicijų bangą į Lietuvą“, – kalbėjo finansų ministras.

 

Anot V. Šapokos, Lietuva taip pat išsiskiria unikaliu požiūriu saugumo srityje: viena vertus, esame labai atviri inovacijoms, iš kitos pusės – labai rimtai žiūrime į kibernetinį saugumą ir pinigų plovimo prevenciją.

„Tokio derinio pasaulyje šiuo metu praktiškai nėra. Tai dar viena iš sėkmės priežasčių, kurią turime išnaudoti“, – kalbėjo finansų ministras.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button