Natūrali dienos šviesa sukuria erdvių namų įspūdį, suteikia jiems jaukumo ir teigiamai veikia žmogaus emocinę būklę. To nereiktų pamiršti, svarstant galimybės įsirengti poilsio ar darbo kambarį gal nepelnytai pamirštoje ar nenaudojamoje palėpėje, nes patalpos apšvietimo funkcija pasirūpins stoglangiai, kurie atrodo ir estetiškai,  ir šiuo metu yra labai stilinga namų interjero bei eksterjero detalė. Tad dalinamės patarimais, kaip išsirinkti stoglangius ir kokių klaidų nedaryti.

Gražu, bet ar šilta?

Stoglangiai gana sudėtingas mechanizmas, juk jiems tenka atlaikyti visas gamtos išdaigas – lietų, sniegą, vėją ir saulės kaitrą. Renkantis stoglangius nereiktų taupyti, pirmenybę teikite – aukštai kokybei, nes kiauras stoglangis reiškia drėgnus namus, supelėjusius kambarių kampus ar apvarvėjusias sienas, o ką jau kalbėti apie šaltį, kuris pradeda skverbtis į patalpas, atvėsus orams. Taigi, renkantis stoglangį, pirmiausia reiktų įsitikinti, kad pasirinkote gerą ir patikimą tiekėją, pavyzdžiui, Velux stoglangiai turi techninės priežiūros meistrus ir esant reikalui, jie gali pareguliuoti stoglangio uždarymo mechanizmą ir pagelbėte bet kokioje situacijoje.

Taip pat  būtina atkreipti dėmesį, į stiklo paketų skaičių. Siekdami išsaugoti šilumą namuose, rinkitės tokius stoglangius, kurie turi daugiau nei vos du stiklus. Stogo langas – puiki vieta, pro kurią gali skverbtis šaltis, todėl visai nesvarbu, kaip gerai jūsų namo stogas apsaugotas nuo šalčio, jei pasirinksite prastą stoglangį, visos investicijos į namo apšiltinimą neatsipirks. Žinoma, stoglangiai turintys daugiau nei du stiklus yra brangesni, tačiau ir perkami jie ne vieneriems metams, todėl geriau invertuoti į kokybę ir nesukti galvos dėl pro stogo langus išeinančios šilumos.

Kalbant apie šilumą, taip pat svarbu paminėti ir pačio stoglangio rėmo apšiltinimą. Vieta, kurioje stoglangio rėmas liečiasi su stogu, yra gana jautri, jei rėmas nėra apšiltintas, pro ją gali skverbtis šaltis bei drėgmė, todėl visada geriau rinktis stoglangius, sukomplektuotus su papildomu šiltinimu.  Velux stoglangiai ar kitos žinomos įmonės stogo langai tokius komplektus turi. Kita vertus, nepamirškite ir apie stoglangio vėdinimo sistemą, kuri leidžia išvengti užkonservuoto namo efekto.

Ką reikia žinoti apie stoglangio atidarymo mechanizmą?

Stoglangiai gali turėti kelias atidarymo galimybes, nuo to priklauso ir pačio stoglangio kaina, ir funkcionalumas, todėl svarbu, kad stoglangiai būtų parinkti pagal namo technines charakteristikas.  Patys pigiausi, o tuo pačiu ir populiariausi klasikiniai ašinio varstymo stoglangiai, turintys rankenėles lango apačioje. Tokio tipo stoglangius idealu montuoti į sudėtingai prieinamas vietas arba sunkiai pasiekimas vietas, kai lango neįmanoma atidaryti ranka. O štai pusiau panoraminiai stoglangiai idealiai tinka ten, kur juos nesunku pasiekti ir jie gali būti varstomi ranka.  Be to tokio stogo langų varčia neišsikiša į kambarį, tai reiškia, kad pravertas stoglangis netrukdo laivai judėti patalpoje, po juo galima stovėti visų ūgiu, nesijaudinant, kad užsisvajoję trinktelėsite kaktą. Pusiau panoraminiai stoglangiai – bene geriausias kainos ir kokybės santykis.

Ir galiausiai – panoraminiai stoglangiai, juos turėtų rinktis tie, kurie vertina funkcionalumą, kokybę, patogumą, energijos taupymą ir nebijo plačiau praverti piniginės. Tokio tipo stoglangiai atlieka ne tik pagrindinės šviesos šaltinio funkciją, bet ir tampa panoraminiais langais, juos patogu atidarinėti, paprastai tokie stoglangiai turi ne vieną, o dvi varstymo ašis,  pavyzdžiui, Velux stoglangiai. Kai kuriuose modeliuose yra įmontuotos daugiafunkcinės rankenėlės, kurios garantuoja dar didesnį patogumą.

Renkantis stoglangius, geriausia kreiptis į savo darbą išmanančius specialistus, kurie patars ir profesionaliai sumontuos stoglangius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist