Vilniaus rinka

Gyventojų nuomone, „Lidl Lietuva“ – patraukliausias darbdavys tarp šalies prekybos tinklų

Pusė dirbančių šalies gyventojų patraukliausiu darbdaviu tarp Lietuvoje veikiančių mažmeninės prekybos tinklų laiko „Lidl Lietuva“, atskleidė reprezentatyvus visuomenės tyrimas. Dar 7 iš 10 respondentų įsitikinę, kad būtent šiame prekybos tinkle iš visų mokamas didžiausias atlyginimas. Įmonės atstovų teigimu, šie rezultatai parodo, kad organizacija kuria kiekvieną darbuotoją vertinančią darbo aplinką, o tai vis dažniau pastebi ir visuomenė.

„Šis tyrimas parodė, kad einame teisingu keliu, o šalies gyventojai mato mūsų dedamas pastangas į prekybos tinklo darbuotojų gerovės užtikrinimą – ne tik tokius apčiuopiamus rodiklius kaip sąžiningas atlyginimas ar papildomos naudos, bet ir pagarbą komandai bei pozityvią darbo kultūrą. Tikimės, kad apklausos rezultatai padės dar labiau įtvirtinti kruopščiai suplanuotą veiksmų strategiją, puoselėjančią draugišką ir tobulėti skatinančią organizacijos aplinką“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

Kas antras tyrimo dalyvis kaip patraukliausią darbdavį įvardijo „Lidl Lietuva“, t.y. beveik 2,5 karto daugiau nei antroje vietoje esantį mažmeninės prekybos tinklą, atskleidė tyrimų bendrovės „Kantar“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo dirbantys žmonės nuo 18 iki 45 metų.

 

Papildomai, respondentų teigimu, „Lidl Lietuva“ vertinamas kaip šiltas, draugiškas, geranoriškas bei gyvybingas darbdavys. Dirbantys gyventojai taip pat labiau nei kitų prekybos tinklų darbuotojams „Lidl Lietuva“ personalui priskiria tokias savybes kaip energingumas, veiklumas, kompetencija, sutelktumo ar bendrumo jausmas.

Didesnį atlygį gaunantys darbuotojai labiau vertina darbdavį

Tuo pat metu tyrimas parodė dirbančių šalies gyventojų požiūrį į jiems mokamą atlyginimą. Maždaug 4 iš 10 apklausos dalyvių sako, kad jų atlygis atitinka darbo rezultatus, o 7 iš 10 galvoja, jog jų atlygis atitinka rinkos tendencijas. Taip pat savo darbdavį labiau vertina darbuotojai, kurių atlyginimas yra didesnis arba atitinka rinkos vidurkį.

Net 73 proc. respondentų mano, kad „Lidl“ moka didžiausius atlyginimus iš penkių pagrindinių mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje. Artimiausią konkurentą pagal šį rodiklį bendrovė aplenkė kiek daugiau nei 2 kartais.

 

„Siekiame užtikrinti, kad kiekvienas komandos narys mūsų organizacijoje jaustųsi gerai, todėl norime, kad visi „Lidl Lietuva“ darbuotojai būtų atininkamai įvertinti. O sąžiningas atlygis už atliktas užduotis – bene geriausia priemonė tai įgyvendinti. „Rekvizitai.lt“ šių metų sausio mėnesio duomenys rodo, kad vidutinis darbo užmokestis mūsų organizacijoje siekia 1595,51 eurą – tai yra vienas didžiausių atlyginimų tarp didžiųjų šalies prekybos tinklų. Džiaugiamės, kad šį faktą pastebi bei įvertina ir šalies gyventojai“, – teigia S. Savickienė.

Jei tektų keisti darbovietę, iš prekybos tinklų rinktųsi „Lidl“

Sausio mėnesį atlikta apklausa parodė ir dirbančiųjų santykį su jų dabartine darboviete. Pusė tyrime dalyvavusių žmonių šiuo metu yra saikingai patenkinti savo darboviete, trečdalis – labai patenkinti, o penktadalis – nepatenkinti.

Esant vienodam atlyginimui, darbo sąlygoms, papildomoms naudoms ir kitiems faktoriams, respondentai, dabartiniu momentu nepatenkinti savo darboviete, keturis kartus dažniau rinktųsi „Lidl“ nei artimiausią konkurentą, atskleidė tyrimas.

 

Anot „Lidl Lietuva“ personalo vadovės, darbuotojų lojalumą ir pasitenkinimą esamu darbu neretai augina ne tik finansinis jo įvertinimas, bet ir papildomos priemonės ar darbovietėje kuriama pozityvi atmosfera.

„Norint išlaikyti personalo motyvaciją, būtina darbuotojais rūpintis ištisus metus. Mes tai stengiamės daryti skirtingais būdais. Draudžiame bandomąjį laikotarpį praėjusius darbuotojus privačiu sveikatos draudimu, sudarome kiekvienam darbuotojui galimybes kilti karjeros laiptais, taip pat nepamirštame komandos narių ir jų vaikų per didžiausias metų šventes, kurias darbuotojai praleidžia su savo artimaisiais. Manome, kad šios bei daugybė kitų priemonių kuria gerą mūsų kaip darbdavio įvaizdį visuomenės akyse – jį palaikyti stengsimės ir toliau“, – pažymi S. Savickienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Edgaras

Moka daug, nes dirbi uz du zmones.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button