Nuo liepos mėnesio „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys naujus mėnesinius mokesčius. Butų ir individualių namų gyventojai mokės atitinkamai 1 ir 2 euro centais (be PVM) daugiau, o bendrijoms taikomas mėnesinis mokestis nuo sumažės 79 euro centais (be PVM), praneša bendrovė.

Mėnesiniu mokesčiu yra vadinama geriamojo vandens apskaitos prietaisų ir nuotekų apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatavimo užmokesčio paslaugų kaina.

Nuo 2023 m. liepos 1-os dienos butų gyventojai, kurių namuose įrengtas bendrovei „Vilniaus vandenys“ priklausantis apskaitos prietaisas, per mėnesį mokės 1 euro centu daugiau: nuo 0,65 Eur be PVM iki 0,66 Eur be PVM (0,80 Eur su PVM).

Individualių namų gyventojams, kurių namuose apskaitos prietaisas įrengtas namo įvade, mėnesinė kaina padidės 2 euro centais: nuo 0,53 Eur be PVM iki 0,55 Eur be PVM (0,66 Eur su PVM).

Bendrijų gyventojai, kai apskaitos prietaisas įrengtas bendrijos įvade, nuo liepos mėnesio mokės mažiau: nuo 1,78 Eur be PVM iki 0,99 Eur be PVM (1,20 Eur su PVM).

Taip pat nuo liepos mėnesinis mokestis už paslaugas keisis ir įmonėms, priklausomai nuo naudojamo apskaitos prietaiso diametro. Šis mokestis vidutiniškai įmonėms padidės 0,79 euro centais be PVM (0,96 Eur su PVM).

Paskutinį kartą „Vilniaus vandenų“ mėnesinis mokestis klientams buvo pakeistas prieš 2 metus, 2021-ųjų vasarą.

Šios vasaros viduryje bendrovės „Vilniaus vandenys“ klientams pradedančio galioti atnaujinto mėnesinio mokesčio pasikeitimus nulėmė makroekonominiai pokyčiai ir pasikeitusios įmonės sąnaudos.

Bendrovė pastebi, kad mėnesinio mokesčio kaina vilniečiams ir rajonų, kuriuos aptarnauja „Vilniaus vandenys“, gyventojams išlieka viena žemiausių Lietuvoje. Palyginimui Kaune geriamojo vandens apskaitos prietaisų ir nuotekų apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatavimo užmokesčio paslaugų mėnesinė kaina butų gyventojams yra 1,07 Eur be PVM, Klaipėdoje – 0,74 Eur be PVM, Šiauliuose – 0,88 Eur be PVM.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas 278 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovės akcininkai yra Vilniaus miesto (90,79 proc.), Vilniaus (4,06 proc.), Švenčionių (3,37 proc.) ir Šalčininkų (1,78 proc.) rajonų savivaldybės.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist