Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su greitojo maisto restoranų tinklu „Hesburger“ dėl 14-os „Ignitis ON“ greito ir itin greito elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo. Jose vos per keliolika minučių galės būti įkrautos visų markių elektrinės transporto priemonės.

Investicijos į prie „Hesburger“ restoranų diegiamas „Ignitis ON“ įkrovimo stoteles iki 2022 m. sieks apie 1,5 mln. eurų. Planuojama, kad „Ignitis ON“ įkrovimo stotelės šalia 14 šio greitojo tinklo restoranų bus įrengtos 2022 m. pradžioje. Didžioji jų dalis atsiras Kauno ir Klaipėdos regionuose, kuriuose elektrinių transporto priemonių įkrovimo infrastruktūra dar nėra taip smarkiai išplėtota kaip Vilniuje. Šiose stotelėse planuojama įdiegti CCS, CHADEMO ir TYPE2 įkrovimo jungtis, kurios tinka visiems Europos šalių rinkoms pagamintiems elektromobilių modeliams.

Būsimuose „Ignitis ON“ įkrovimo stotelėse, kaip ir dabartinėse, elektromobiliai bus įkraunami tik žalia elektros energija, pagaminta iš Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių – kiekvienas čia įkrauto elektromobilio nuvažiuotas kilometras bus su nuline teršalų emisija.

„Elektromobilių  skaičiaus didėjimas Lietuvos keliuose jau lenkia artimiausias kaimynes, į šias ekologiškas transporto priemones kasmet persėda vis daugiau vairuotojų. Besiplečianti, vis patogesnė jų įkrovimo infrastruktūra skatina gyventojus drąsiau rinktis elektra varomus automobilius ir taip prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo bei tvaresnių judėjimo sprendimų.

„Ignitis“ siekia tapti patikimiausia ir tankiausią greito įkrovimo stotelių tinklą turinčia bendrove šalyje, o  partnerystė su „Hesburger“ ženkliai prisidės prie šio tikslo įgyvendinimo“, – sako „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila.

„Esame didžiausias greitojo maisto restoranų tinklas Baltijos valstybėse bei Suomijoje, ir nuo pat veiklos pradžios aplinkosauga bei ekologija mums yra viena iš svarbiausių kasdienių veiklų, kuriai skiriamas ypatingas dėmesys. Nuolat diegiame naujoves energijos, pakuočių, atliekų tvarkymo srityje, o dabar žengiame naują žingsnį Lietuvoje kartu  su bendrove „Ignitis“. Daugėjant elektromobilių, šis įkrovos stotelių plėtros projektas yra ypač aktualus, o tokių automobilių savininkams ir jų šeimoms galėsime pasiūlyti ne tik greitai bei patogiai įsikrauti savo elektromobilį, bet ir belaukiant pasistiprinti mūsų patiekalais“, – sako „Hesburger“ restoranų tinklo generalinis direktorius Karis Salmela.

Nuo 2019 m. spalio veikiantis „Ignitis ON“ yra vienas didžiausių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklų Lietuvoje, šiuo metu turintis 216 įkrovimo taškų 75 stotelėse. Praėjusių metų vasarą „Ignitis ON“ Vilniuje taip pat pristatė greičiausią elektromobilių įkrovimo stotelę Baltijos šalyse, kurioje 100 km nuvažiuoti reikalingą energijos kiekį galima įkrauti vos per 3 minutes.

Visas arčiausiai esančias „Ignitis ON“ tinklo stoteles vartotojai gali surasti naudodamiesi „Ignitis ON“ mobiliąja programėle. Joje patogiai pateikiama informacija apie maršrutus iki įkrovimo stotelių, jų užimtumas, taikomi įkainiai ir naudojimosi įkrovimo jungtimis sąlygos.

Viešai skelbiamais VĮ „Regitra“ duomenimis, 2021 m. vasario 1 d. Lietuvoje buvo registruoti 2667 tik elektra varomi lengvieji automobiliai – 77,5 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kuomet jų skaičius siekė 1502.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist