Tarptautinės informacinių technologijų kompanijos GOD vadovai, jų verslo kolegos ir partneriai rugsėjo pabaigoje renkasi Lietuvoje, nes lietuvė Vilma Khmaladzė prieš metus įtikino juos čia atidaryti net du modernius ir ergonomiškus biurus – Vilniuje bei Kaune.

„Lietuva man visada buvo svarbi, – sako Vilniaus universiteto ir Harvardo verslo mokyklos absolventė, kurios šeiminis ir darbo gyvenimas susiklostė už Atlanto. Nors „GOD Lithuania“ direktorė pabrėžia vertinanti Ameriką, kuri jai atvėrusi gausias galimybes, gimtinės nepamirštanti: „Visa, ką ten gavau, visas savo žinias vežu į Lietuvą. Man norisi, kad mes viską žinotume, patys viską mokėtume ir galėtume.“

Etiškas santykis vietoj „galvų medžioklės“

Daugiau nei prieš metus Lietuvoje pradėjusi veikti informacinių technologijų įmonė „GOD Lithuania“ pasiskelbė ketinanti čia sukurti bent du šimtus darbo vietų. Jų ketinimus džiaugsmingai sutiko šalies vadovai, nešykštėdami palaikymo žodžių, tačiau realybė neatrodė tokia graži. Informacinių technologijų sritis, darbo paieškos specialistų žargonu, yra stipriai įkaitusi. „Mane daug kas atkalbinėjo to nedaryti, bet nesu atitrūkusi nuo Lietuvos, puikiai žinau jos darbo rinką“ – V. Khmaladzė tikina, neišsigandusi pirmųjų iššūkių.

Lengviausias kelias naujai rinkos žaidėjai Lietuvoje būtų buvęs pasamdyti „galvų medžiotojus“

 (iš anglų k. head hunters) ir su didesniais atlyginimais pervilioti reikiamus specialistus iš kolegų, tačiau šis variantas nė nebuvo svarstomas. „Mes nesame agresyvi kompanija. GOD, įkurta 1985 metais Vokietijoje, visada gyvavo per gražius, etiškus santykius, – tvirtina „GOD Lithuania“ direktorė. – Mes prisitaikome prie rinkos. Nenorėdami vogti darbuotojų iš kitų kompanijų,  samdome juos ir kitose šalyse. Taip pat nenorime, kad žmonės pas mus ateitų vien dėl pinigų. Jei pagrindinė motyvacija tėra pinigai, ji greitai nuslūgsta.“

Štai kodėl naujoji vadovė pasirinko visiškai kitą kelią. Ji atsisuko į informacinių technologijų rinkai svarbią specialistų ruošimo įstaigą Lietuvoje – Kauno technologijos universitetą. Įmonė ne tik pataria, kaip tobulinti studijų programas, bet ir ketina steigti nuosavą debesų kompiuterijos specialistų kalvę „DevOps Academy“ įmonės viduje.

„Mes pasitikime savo studentais. Dauguma jų nebėra studentai tikrąja to žodžio prasme, taip vadiname naujus, neseniai studijas baigusius savo darbuotojus. Pagal juos, visa GOD kompanija su beveik 500 darbuotojų ėmė vertinti studentus. Visi nori lietuvio studento į savo projektą. Tai mūsų sėkmės istorija įmonės viduje. Dabar niekas nebebijo samdyti studentų – jaunų žmonių, kurie yra be darbo patirties, užtat turi daug entuziazmo ir noro tobulėti“, – sako „GOD Lithuania“ vadovė V. Khmaladzė.

GOD vertybės – žmogiškumas, lankstumas ir palaikymas

Kai metų pradžioje, pasibaigus pandemijos sukeltiems apribojimams, didžiosios pasaulio interneto kompanijos svarstė atsisakyti mišraus darbo modelio ir griežtai susigrąžinti darbuotojus į biurus, tarptautinė informacinių technologijų įmonė GOD nekeitė kurso. Jai svarbiausia išlikti lanksčiai, tiek bendraujant su klientais, tiek kuriant santykius su savo darbuotojais keturiose šalyse – Vokietijoje, Indijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

„Mes lanksčiai žvelgiame į samdomus darbuotojus“, – vokiečių įmonės GOD filialo Lietuvoje vadovė pabrėžia  turinti galvoje ne tik galimybę specialistams rinktis – dirbti iš namų ar biure, bet ir išlipti iš griežtų specialybės ar išsilavinimo apribojimų. „GOD kompanija turi labai daug projektų. Jei mūsų naujam darbuotojui nepatinka vienas, jis gali pereiti į kitą projektą, pasibandyti save. Mes padedame žmogui iš nulinio taško išeiti į visiškai kitą lygmenį. Mes padedame keisti gyvenimus“, – įsitikinusi „GOD Lithuania“ direktorė V. Khmaladzė.

Šiuo metu ji vadovauja 24 darbuotojams, bet nusiteikusi per ateinančius kelerius metus jų skaičių padvigubinti ar netgi patrigubinti, įdarbindama JAVA programuotojus, „DevOps“ inžinierius ir „Linux“ administratorius. Naujai įrengtuose biuruose Vilniuje ir Kaune GOD darbuotojų laukia moderni, bet jauki aplinka, kur sienos ir lubos yra apaugintos gyvais augalais, ergonomiški baldai yra individualiai pritaikomi bei patogūs, o visa biuro aplinka yra technologizuota ir gali būti keičiama pagal darbuotojų nuotaiką. „Nepamirškime dar vienos svarbios erdvės. Mūsų biurų laisvalaikio zonoje yra žaidimų konsolė, įrengta virtuvė. Nesvarbu, ar mūsų darbuotojai nori susikaupti, įtemptai dirbti, ar akimirką atsikvėpti po įtemptos užduoties, kiekvienas atras sau tinkamą erdvę biuro aplinkoje“, – sako „GOD Lithuania“ direktorė V. Khmaladzė.

Daugiau apie kompaniją

Tarptautinė informacinių technologijų įmonė GOD (vok.k. Gesellschaft fuer Organisation und Datenverarbeitung mbH) įsteigta 1985 metais Vokietijos Braunšvaigo mieste, įsikūrusiame Žemutinės Saksonijos žemėje. Ji turi 10 filialų, iš kurių šeši yra Vokietijoje, po vieną Indijoje ir Lenkijoje bei du Lietuvoje, Vilniuje ir Kaune. IT kompanijoje GOD dirba apie 500 darbuotojų. Jos pajamos pernai siekė 60 milijonų eurų.

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su „GOD Lithuania“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist