Vilniui atitenka naujas „Financial Times“ įvertinimas – geriausia miesto verslo plėtros agentūra, padedanti didinti miesto patrauklumą investuotojams, paskelbta Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūra „Go Vilnius“. Tai paaiškėjo „Financial Times“ investicijų ekspertų padaliniui „fDi Intelligence“ paskelbus laimėtojus  savo kasmetiniuose apdovanojimuose „fDI Strategy Awards“.  

„Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė sako, kad tai – ne tik agentūros, bet viso miesto ir skirtingų jame veikiančių organizacijų ir verslų įvertinimas, patvirtinantis, jog Vilnius vis sėkmingiau konkuruoja su kitais Europos ir pasaulio miestais. „Tam, kad miestas galėtų kuo efektyviau konkuruoti pritraukdamas užsienio investicijas, svarbu žinoti aiškią kryptį ir įsiklausyti į įvairių industrijų poreikius, taip pat ypač svarbus įvairių organizacijų bendradarbiavimas nuosekliai siekiant bendrų tikslų“, sako I. Romanovskienė.

Jos teigimu, didinant Vilniaus konkurencingumą ypač pasiteisino strategija išgryninti ir stiprinti svarbiausias industrijas, pavyzdžiui, finansinių technologijų, lazerių, paslaugų centrų ir kt. Prie šių industrijų konkurencingumo stiprinimo ypač prisideda tokios organizacijos, kaip tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“, startuolių ekosistema besirūpinanti „Startup Lithuania“ ar sostinės susisiekimą su pasaulio didmiesčiais siekiantys pagerinti Lietuvos oro uostai. Tuo metu agentūros „Go Vilnius“ pagrindiniai siekiai – didinti tarptautinį Vilniaus žinomumą, pristatant miesto privalumus, bei būnant arčiausiai Vilniuje jau veikiančių verslų ar talentų, įsiklausyti į jų poreikius ir spręsti iškilusius klausimus.

„Norėdami sėkmingai konkuruoti su kitais Europos miestais, turime būti proaktyvūs ir veikti kūrybingai bei efektyviai – galvojame, kas užsienio kompanijoms ir specialistams yra aktualu, kokia pagalba ir dėmesys reikalingiausi. Pavyzdžiui, sukūrėme programą „Workation Vilnius“, kai užsienio kompanijos gali „pasimatuoti“ darbą ir laisvalaikį čia. Ši jau du kartus įgyvendinta programa padeda plačiai skleisti žinią apie Vilniaus patrauklumą verslo bendruomenei. Užsienio specialistams greičiau ir sklandžiau įsikurti padeda skaitmeninis įrankis „Relocation Guide“ bei seminarai „Welcome to Vilnius“, kurių metu galima pasikonsultuoti su ekspertais iš skirtingų valstybės institucijų“, – sako I. Romanovskienė. 

Vilnius pastaraisiais metais sulaukia įvairių tarptautinių įvertinimų – pelnė „Financial Times“ apdovanojimą už investicijų grąžą, pateko į geriausiai „fintech“ startuolius pritraukiančių miestų dešimtuką bei tapo geriausiai technologijų startuolius pritraukiančiu miestu pasaulyje. Miesto strategiją pritraukti investicijas taip pat įvertino organizacija „Emerging Europe“, o analitinė bendrovė „Findexables“ praėjusią savaitę Vilnių įtraukė į patraukliausių Europos miestų „fintech“ įmonėms dešimtuką.

„fDi Strategy Awards“ apdovanojimai skiriami įvertinant įvairių pasaulio agentūrų per 2019 metus pateiktą informaciją apie miestų ir valstybių veiksmus didinant patrauklumą investuotojams. Visą apdovanotųjų sąrašą galima rasti čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist