Lietuvos dalyvavimas šių metų pasaulinėje parodoje „Expo 2020“ Dubajuje gali tapti galimybe pandemijos sukrėstam verslui, teigia šalies pristatymo organizatoriai, ieškantys bendrovių, kurios suorganizuotų prekybą lietuvišku maistu ir suvenyrais. 

Aplinkos ministerija trečiadienį paskelbė atnaujintą komercinės veiklos operatorių atranką. 

Lietuvos paviljono generalinis komisaras Romas Jankauskas pranešė, kad atranka pirmą kartą buvo skelbta prieš metus, tačiau atsiliepė mažai įmonių, o kartu ištiko ir koronaviruso pandemija, dėl kurios metams atidėta pati paroda. 

„Lietuvos paviljone, kuris ten jau pastatytas, bus numatyta ir tokia kavinė-baras, nedidelė, 25 vietų, ir lietuviškų produktų, suvenyrų, gaminių taškas (…) Reikalingas operatorius, maksimum pora operatorių, kurie organizuotų visą maitinimą ir prekybą“, – BNS sakė R. Jankauskas. 

Nors tokios parodos nėra komercinės, kiekviena valstybė iki penktadalio visų patalpų gali skirti prekybai.

Atrinkta bendrovė ar bendrovės turės savo lėšomis įsigyti prekių, gabenti jas, gauti visus reikalingus leidimus, samdyti darbuotojus, juos apgyvendinti. Anot R. Jankausko, tai „gali būti ir pelninga, gali būti ir nuostolinga“. 

„Dubajuje jau dabar labai minimalūs suvaržymai prekybos ir maitinimo srityje, o spalio 1 dieną, kada prasidės paroda, ji truks pusę metų, gali būti visai nebloga padėtis ir gali kažkam būti šansas atsigauti po tos krizės“, – kalbėjo paviljono generalinis komisaras. 

Paslaugų teikėjai bus atrenkami atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlys šalies pristatymo būdą, kad jis būtų naudingas reprezentuojant kuo daugiau Lietuvos įmonių. 

Dar kartą parodos nukelti neplanuojama

Už šalies pasirodymą Dubajuje atsakinga Aplinkos ministerija vasario pabaigoje pranešė, kad Lietuvos paviljonas jau pastatytas, o šiuo metu baigiami jo įrengimo darbai. Parodai ruošiamasi jau trejus metus. 

Beveik tūkstančio kvadratinių metrų paviljone, kurį suprojektavo mažosios bendrijos „Baukas“ architektai, veiks ekspozicija, pristatanti Lietuvos pasiekimus technologijų, aplinkosaugos ir kitose srityse. Ekspozicija turėtų būti visiškai paruošta rugsėjį. 

„Jeigu būtų sąlygos bent jau tokios, kokios dabar, tai tikrai būtų labai geras, produktyvus dalyvavimas. Bet galbūt po vasaros, po aktyvios vakcinacijos, kurią labai intensyviai pačiame Dubajuje vykdo ir visame pasaulyje, ir pas mus, – jeigu ta situacija pasikeis į gera, tai viskas turėtų būti labai gerai“, – kalbėjo R. Jankauskas. 

Jo teigimu, Lietuva pasirinko optimalias patalpas, nes šalies biudžetas, kaip ir anksčiau, yra vienas mažesnių. Pavyzdžiui, Vokietija dalyvavimui skiria 50 mln. eurų. 

„Didžiausia turbūt investicija yra pats pastatas. Lietuva turės individualų pastatą, labai geroje vietoje. (…) Mes esame tarp Slovėnijos ir Švedijos paviljonų. Tai tas pastatas kainavo apie 3 mln. eurų, o visas dalyvavimas, kitos visos išlaidos dar vieną milijoną kainuoja“, – sakė R. Jankauskas. 

Spalio 22 dieną parodoje bus surengta specialiai Lietuvai skirta nacionalinė diena. 

Pasak ministerijos, nors dėl pasaulinės pandemijos paroda „Expo 2020“ pernai buvo atidėta metams, dar kartą to daryti neplanuojama. Ji vyks tokiomis sąlygomis, kokios bus tuo metu. 

Anksčiau prognozuotas lankytojų skaičius – 25 milijonai – gali sumažėti, bet parodos organizatoriai jo kol kas neskuba keisti. Nesikeičia ir parodos pavadinimas – nors faktiškai ji vyks 2021-2022 metais, bet ir toliau vadinsis „Expo 2020“.

Autorius Vytautas Budzinauskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist