Vilniaus rinka

ES skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse Lietuva – 14-ta

Europos Sąjungos (ES) skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse Lietuva, kaip ir pernai užėmė 14-ą vietą, viršydama ES vidurkį.

Lietuvos indeksas įvertintas 52,7  balo, tuo metu ES vidurkis yra 52,3 balo, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

Europos Komisijos vertinimu, gerų rezultatų Lietuva pasiekė skaitmeninių viešųjų paslaugų srityje, kur jos vertinimo rodikliai beveik du kartus viršija ES vidurkį, ir čia Lietuva iš 12 vietos pakilo į 10 vietą. E. valdžios naudotojų skaičius nuolat augo ir pasiekė 70 proc. 

 

Lietuva gerai vertinama ir atvirų duomenų srityje (89 proc., palyginti su 81 proc. ES). Skaitmeninių technologijų integracijos srityje Lietuva viršijo daugelio šios srities rodiklių ES vidurkį ir užėmė 13-tą vietą.

Žmogiškojo kapitalo srityje Lietuva užima aukštesnes už vidurkį pozicijas pagal informacinių ir ryšių technologijų (IRT) studijas baigusius asmenis (4 proc., ES vidurkis – 3,9 proc.), taip pat viršija ES vidurkį pagal lyčių pusiausvyrą IRT srityje (IRT srities specialistės moterys sudaro 24 proc., ES vidurkis – 19 proc.).

Reitinge Estija užėmė 9-tą vietą, Latvija – 17-tą, Lenkija – 24-tą vietą. Visoje ES pagal bendros skaitmeninės veiklos rezultatus pirmauja Suomija, Danija, Nyderlandai ir Švedija.

 

Bendrijos narių skaitmeninę pažangą EK stebi nuo 2014 metų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button