Vilniaus rinka

Erotinių prekių pardavimai Lietuvoje ir Vilniuje auga dėl Covid-19 viruso

Istorijos vadovėliuose 2020 metai tikrai bus įrašyti. Gaila, kad daug paprastų žmonių prarado pajamas, darbus, o kai kurie ir artimus ar gyvybes dėl siaubingo viruso, po visą pasaulį paplitusio iš Kinijos Vuhano miesto. Tačiau kaip sakoma – ten, kur vienos durys užsidaro, atsiveria langas. Taip pat ir karantino metu – daugybės negatyvo apsuptyje galima įžvelgti ir teigiamų dalykų. Iš vaistinių lentynų pradėjo dingti ne tik vienkartinės pirštinės bei dezinfekcinis skystis, o ir nėštumo testai. Visose Vakarų pasaulio šalyse, įskaitant Lietuvą išaugo ne tik išsiskyrusių porų skaičius, o pastebėta ir daugiau nėštumo atvejų bei nepatikėsite, sekso prekių pardavimų. Štai kodėl sostinės bei likusios šalies gyventojai karantino metu perka daugiau erotinių prekių.

Nebėra pretekstų atidėlioti

Jeigu sąžiningai ir nuodugniai ištyrinėsite savo paskutiniojo mėnesio iki karantino planus, atidėliotų veiksmų ar darbų rasite tikrai ne vieną ir ne du. Kad ir kaip stengtumėmės, XXIa. visiems labai trūksta laiko, tad net ir įdomi bei svarbi veikla dažnai būna atidėliojama.

Kaip pastebi fantazijos.lt/ bei kitų erotinių prekių pardavėjai – Vilniaus gyventojų bei žmonių iš visos likusios Lietuvos gyvenimo tempas gerokai sulėtėjo. Tai leido atsigręžti į save ir savo poreikius. Atsirado laiko suremontuoti būstą, nugenėti medžio šakas kieme, suremontuoti atžalos dviratį, o taip pat ir pasinerti į kūniškus malonumus. Nesvarbu iš kurios pusės pažiūrėsime, daug vilniečių ir ne tik karantiną ėmė vertinti kaip palaimą tragiškomis aplinkybėmis.

 

Net ir kontraversiškų minčių bei grubių pasisakymų viešoje erdvėje nestokojantis sostinės verslininkas Liudvikas Andriulis parašė savotiškai jautrią žinutę socialiniame tinkle „Facebook“ apie tai, kaip karantinas pakeitė jo požiūrį į kasdienybę.

Paradoksalu, kad karantino metu nustojome ignoruoti tai, kas iš tiesų yra svarbiausia – mes patys bei mūsų artimiausi žmonės. Pagaliau pakako laiko pasinerti ne tik į dvasinius, bet ir į kūniškus malonumus. Turbūt dauguma viso karantino paveikto pasaulio žmonių geriau įsižiūrėjo ir įsiklausė į savo vidinius balsus bei savo sužadėtinių, sutuoktinių ar antrųjų pusių balsus. Statistika, kurią matome – džiuginanti, nes panašu, kad turėsime ne tik daugiau patenkintų porų bei žmonių, o taip pat ir didesnį nei įprastai naujagimių kiekį.

Kadangi nebeliko laiko bei preteksto tai atidėlioti, erotinės prekės vilniečiams padėjo nenuobodžiauti už uždarų durų!

 

Niekuo nesiskiriame nuo likusio pasaulio

Vilnius – kultūriškai ir geografiškai svarbus regiono ir viso žemyno miestas. Tačiau bendrame šios temos kontekste vilniečiai, o tuo pačiu ir likę lietuviai nesiskiria nuo likusio pasaulio. Didžiausią nuostabą kelianti statistikos grafa – karantino metu sekso žaislus apsisprendusių įsigyti žmonių kiekis. Jis išaugo 5 kartus. Tai reiškia, kad iki karantino dvejoję arba neapsisprendę dėl to ar verta pirkti sekso žaislus, žmonės iš JAV, ES, Australijos, Pietų Amerikos, Kanados, Jungtinės Karalystės bei kitų pasaulio vietų nusprendė nebelaukti ir įsigyti.

Žurnalo Forbes duomenimis, tokių pirkėjų buvo labai daug. Na, o įdomiausia tai, kad kone du trečdaliai tų naujų pirkėjų tvirtina, jog tikrai įsigys dar bent vieną žaislą.

Kai kurios sritys slapčia išgyvena tikrą renesansą

Verta paminėti, kad karantino apsuptyje ne tik erotinių prekių, bet ir tam tikrų kitų sričių pardavėjai džiaugiasi ženkliai išaugusiais pardavimais. Jeigu fizinė prekyba dėl savaime suprantamų priežasčių itin nukentėjo, tai prekyba internetu augo kone be išimčių. Verslo Žinios rašė, kad dar kovo mėnesį 800% išaugo dezinfekcinio skysčio bei kitų, būtinųjų karantinui prekių pirkimas.

 

Suprantama, kad Lietuvos sostinėje ir kituose užsienio didmiesčiuose žmonėms itin skaudžiai kirto judėjimo apribojimai. Dėl to, nuo pusantro iki trijų kartų išaugo kone visų medicinos prekių pardavimai. Jeigu Lietuvoje iki karantino dar turėjome nemažai verslų, kurie skeptiškai žiūrėjo į e-komerciją, tai po 2020m. tokių liks vienetai.

Statistika taip pat teigia, kad smarkiai išaugo: maisto pristatymo į namus (tiek iš restoranų, tiek maisto produktų iš parduotuvių), laisvalaikio prekių (dviračiai, žvejyba, medžioklė), kompiuterinių žaidimų bei skaitmeninių pramogų, knygų bei sodo ir buities prekių pirkimo statistika. Pasirodo, žmonės nėra linkę nuobodžiauti ir savo gyvenimą paįvairina ne tik miegamajame, bet ir už jo ribų.

Išaugęs nedarbas skatina ieškoti pramogų

Kaip jau išsiaiškinome, ne tik erotinių prekių pardavimai Vilniuje auga dėl Covid-19 viruso. Nors turizmo sfera, viešbučiai, naujų automobilių ir NT prekyba ne tik stagnavo, bet ir kone merdėjo, tačiau milijonai žmonių leidosi ieškoti kitų būdų kaip nenuobodžiauti ir išpildyti norus bei tikslus, kuriems anksčiau nebuvo laiko.

 

Pasak naujausių Užimtumo tarnybos duomenų, Lietuvoje turime rekordinį – 10,8 procento skaičių bedarbių. Nors Vilniuje jų nėra tiek daug kiek likusioje Lietuvoje, tačiau ir dažnam sostinės gyventojui tenka mąstyti apie tai, ką veikti su mariomis laisvo laiko. Labai gerai, kad neatsisukama į alkoholį (nors pastarojo pardavimai mušė rekordus, bet sostinėje tokios didelės problemos neturime), narkotikus ar kitas nelegalias veiklas. Visa laime, kad vilniečiai ir vilnietės renkasi savo liūdesį malšinti miegamajame!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button