Didžiausia Baltijos šalyse elektroninių atliekų perdirbimo įmonė „EMP recycling“ šiemet švenčia savo veiklos dvidešimtmetį.

Per du dešimtmečius įmonė kartu su klientais, darbuotojais bei visuomene ne tik sukūrė modernią ir universalią atliekų rūšiavimo ir perdirbimo sistemą, bet ir stipriai prisidėjo prie visuomenės švietimo, skatindama atsakingą atsisveikinimą su atliekomis, bei įnešė svarų indėlį į aplinkosaugą.

Perdirbimui tinkančių atliekų kasmet surenkama vis daugiau

„EMP recycling“ generalinis direktorius Darius Valeika pastebi, kad įmonės superkamų ir surenkamų elektronikos, metalų, automobilių dalių ir kitų atliekų kiekiai stabiliai didėja.

„Pas mus patenkančių atliekų kiekiai per metus auga vidutiniškai 10 procentų. Tai rodo didėjantį Lietuvos gyventojų sąmoningumą. Jie vis mažiau atliekų palieka prie komunalinių atliekų konteinerių ar kitose vietose. Vis daugiau žmonių supranta, kad šios atliekos yra pavojingos aplinkai, žmonių sveikatai ir jos turi būti atsakingai perdirbamos arba utilizuojamos “, – sako D. Valeika.

Modernios technologijos leidžia išgauti kokybišką žaliavą ir saugiau pasirūpinti pavojingomis atliekomis

Didėjantys perdirbimui tinkančių atliekų srautai paskatino įmonę didinti perdirbimo pajėgumą. D. Valeika teigia, kad „EMP recycling“, modernizavusi ir atnaujinusi savo įrenginius, įdiegusi naujas technologijas ir turėdama galimybes perdirbti elektros ir elektroninės įrangos atliekas, spalvotųjų metalų bei katalizatorių laužą, šiandien per metus gali perdirbti 24 tūkstančius tonų atliekų. Tai yra net 23 proc. daugiau, lyginant su 2016 metais.

Įmonė sau kelia ne tik aukščiausius reikalavimus išgaunamų žaliavų kokybei, kurios perduodamos gamykloms, bet ir atsakingai pasirūpina perdirbimo metu susidarančiomis pavojingomis atliekomis.

„Perdirbimo metu susidaro ir tokios pavojingos atliekos, kaip freonas, įvairūs naftos produktai, baterijos, gyvsidabrio turinčios atliekos. Jos atiduodamos tolimesniam perdirbimui pavojingų atliekų tvarkytojams.“ – pasakoja D. Valeika.

Inovatyvūs sprendimai padėjo efektyvinti veiklą, priartinti paslaugas arčiau klientų

Šiuo metu „EMP recycling“ visoje Lietuvoje turi 7 atliekų supirktuves, į kurias klientai elektronikos ir metalų atliekas gali pristatyti patys, tačiau atliekų supirkimą įmonė stengiasi dar labiau priartinti prie klientų.

Įmonė pirmoji Lietuvoje pasiūlė jau dešimt metų sėkmingai veikiančią EMP atliekų taksi paslaugą, o šiais metais pradėjo teikti naują paslaugą – įkūrė pirmąją mobilią elektronikos, buitinės technikos ir metalų supirktuvę. „Kovo mėnesį Vilniuje, Geležinio Vilko g. 6A esančioje automobilių aikštelėje pradėjo veikti pirmoji mūsų mobili elektronikos, buitinės technikos ir metalų supirktuvė. Planuojame šią paslaugą išplėsti ir kitose sostinės vietose, taip atliekų pridavimą gyventojams padarydami dar patogesnį“, – teigia D. Valeika.

Aktyviai įsitraukia į socialines iniciatyvas

Įmonė taip pat aktyviai prisijungia ir prie socialinių iniciatyvų bei pati jas inicijuoja. Šiais metais „EMP recycling“, minėdama dvidešimties metų veiklos sukaktį sudarė paramos sutartį su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ įkurtu Klaipėdos dienos centru ir visus metus skirs lėšų šių patalpų nuomai. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės teigimu, įmonės UAB „EMP Recycling“ pasirinktas originalus įmonės 20-osios sukakties įprasminimas – tikrai įkvepia. „Klaipėdos vaikų dienos centro metinei patalpų nuomai sumokėti skirtos lėšos užtikrins tai, kad laisvalaikį ne gatvėje, o dienos centre, ištisus metus kasdien leis šį vaikų dienos centrą lankantys vaikai. Ar gali būti kas nors prasmingiau, nei padovanoti geresnio gyvenimo viltį ir gražesnės ateities perspektyvą mūsų ateičiai, mūsų – Lietuvos – vaikams?“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist