Vilniaus rinka

Didžiosiose „Maxima“ parduotuvėse jau galima įsigyti greitųjų COVID-19 antigenų testų

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ nuo penktadienio, balandžio 30 d., pradeda prekybą greitaisiais COVID-19 antigenų testais. Sertifikuoti JAV gamintojo „ACRO BIOTECH, INC“ in vitro diagnostiniai greitieji COVID-19 antigenų testai yra skirti profesionaliam naudojimui. Vienkartinis testas „Maximos“ parduotuvėse kainuoja 2,99 Eur.

„Greitieji COVID-19 antigenų testai yra priskiriami medicininių priemonių kategorijai, todėl atsakingai vertinome saugumą, patikimumą bei atitikimą kokybiniams reikalavimams ir pasirinkome prekiauti sertifikuotais JAV pagamintais testais. Juos įsigyti siūlome už 2,99 eurus – tai yra mažiausią šiuo metu Lietuvoje rinkos kainą. Neketiname iš šios prekės papildomai užsidirbti ir norime, kad kuo didesnei daliai Lietuvos žmonių greitieji COVID-19 antigenų testai būtų prieinami įsigyti“, – sako prekybos tinklo „Maxima“, komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Jau nuo šiandien greituosius COVID-19 antigenų testus galima nusipirkti Vilniaus „Akropolyje“ esančioje „Maximos“ parduotuvėje bei visose XXX formato parduotuvėse, o artimiausiu metu jie atsiras ir XX formato parduotuvėse. Testų kiekis kol kas yra ribotas, tačiau pasak E. Dapkienės, ilgainiui greitaisiais COVID-19 antigenų testais bus prekiaujama ir daugiau „Maximos“ parduotuvių.

 

Prekybos tinkle „Maxima“ prekiaujami „ACRO BIOTECH, INC“ greitieji COVID-19 antigenų testai SARS-CoV-2 nukleokapsidinių baltymų antigenus nustato tamponėliu imant mėginius iš nosies ir ryklės. „Testai yra skirti tik profesionaliai naudojimui“, – atkreipia dėmesį E. Dapkienė, pažymėdama, kad jos žiniomis kol kas Lietuvoje dar nėra akredituoto nė vieno greitojo COVID-19 antigenų testo, kuris būtų tinkamas naudoti savikontrolės tikslais. Greitasis COVID-19 antigenų testas negali būti naudojamas kaip pagrindas diagnozuoti susirgimą COVID-19 infekcija. Pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, gavus teigiamą greitojo antigenų testo atsakymą, reikia registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui į mobilųjį punktą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Darius
Darius
4 mėnesius

Jeigu testai skirti profesionaliam naudojimui, tai kodel jie pardavinejami prekybos centruose? Kur pirkejas yra buitinis vartotojas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button