Vilniaus rinka

Dėl Kinijos veiksmų „Vilniaus Ventos puslaidininkiai” atleis penktadalį darbuotojų

Puslaidininkių gamybos įmonė „Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ planuoja atleisti 38 darbuotojus. Įmonės vadovas teigia, jog priimti tokį sprendimą paskatino nepaskelbtas Kinijos embargas ir dėl jo dukart  kritę įmonės pardavimai. Pasak Romano Panavo, šiemet gali būti atleista ir daugiau darbuotojų. 

„Praradome labai didelę dalį rinkos dėl Kinijos, net ir mūsų partneriai italai, ko aš nesitikėjau, atsisakė mūsų gaminių dėl to, kad ir jie negali tiekti savos produkcijos su mūsų ženklu į Kiniją“, – BNS sakė R. Panavas.

„Ta italų firma, kuri imdavo iš mūsų produkciją ir Kinijoje surinkinėdavo galutinius produktus bei juos platindavo, jie siuntė pusgaminius su mūsų etikete – pagaminta fabriko Lietuvoje, tai ir jų produkcijos kinai atsisakė“, – pridūrė jis.

 

Pasak R. Panavo, pernai įmonė tarėsi ir su partneriais Italijoje, ir su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, tačiau be rezultatų. 

„Kalbėjomės ir su mūsų URM, tai jie užjudino ambasadorių Italijoje, nuvažiavo jis į tą gamyklą, bet niekas nepadėjo“, – sakė įmonės vadovas.

„Galvojom dar su tomis kinų firmomis tiesiogiai aiškintis ir siūlėme mūsų gaminius per kitas šalis siųsti, bet jie sako, kad juos nubaus, jei bus sužinota, kad naudoja mūsų produktus, todėl ir nebeima mūsų produkcijos“, – pasakojo „Vilniaus Ventos puslaidininkių“ vadovas. 

 

Pasak jo, drastiškai kritus užsakymams, nebeliko poreikio turėti dar pernai rudenį priimtų papildomų darbuotojų. 

„Su tokiomis kritusiomis apimtimis negalime išsilaikyti, tad šiemet gali būti ne 38, o apie 50 darbuotojų atleista. Žiūrėsime, kaip čia klostysis reikalai“, – sakė R. Panavas.

„Sodros“ duomenimis, gegužės 17 dieną įmonėje dirbo 194 darbuotojai.

 

Įvairius puslaidininkių prietaisus gaminanti įmonė Registrų centrui pateiktoje finansinėje ataskaitoje nurodo pernai uždirbusi 233,7 tūkst. eurų grynojo pelno (2020 metais patyrė 603,2 tūkst. eurų nuostolį), jos apyvarta augo 67 proc. ir siekė 9,2 mln. eurų.

Autorius Remigijus Bielinskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gitana

Skamba labai keistai, nes visame pasualyje šių produktų deficitas

Aurimas

Anūkas tai kvailis, nesuprantu kaip jis dar tokias pareigas turi, ka jis padaro tik nuostoliai Lietuvai. Mes gi norime kad Kinijoje butu demokratija, mes Lietuva galim su Kinija pyktis o Taivanas nusprendė kad nesipyks ir i Lietuva ne investuos pinigus tik paskolins su procentais. Geriau žiūrėtu i savo ekonomika o ne amerikečiams kaip palaižyti ,įtikti. Žmonės pažiūrėkite i mūsų ekononima, mes blogiausi Europoje ir čia ačiū musu valdžiai.

Arunas

Padekokit anukui.

Ieva

Labai džiugu. Sunku surasti labiau prorusišką, kremlinę įmonę o ir sovietinė įranga jau seniai nebeveikianti. Kinija čia niekuo dėta. Užsidarykit amžiams ir nebepakilkit.O kremliniai darbuotojai gali namo grįžti, į ruzziją, ar lukašenkai padirbėti. Gana jau mylėt putiną ir lukašenką už landsbergio atlyginimą.

Tomas

Džiugu tai, kad dėl vedamos šiuometinės “politikos” pradeda bankrutuoti kažką eksportuojančios, t. y. pelną valstybei nešančios Lietuvos įmonės? Iš ES gaunamos lėšos taip pat baigiasi, o vien iš prekybos tinklų su ofšorinėmis sąskaitomis valstybė gyventi negali. Tikiuosi, kad kainų pokyčių tendencijos privers tokias / tokius kaip Jūs pakeisti nesubrendusį, ideologinį mąstymą.

Beje, po šiuo straipsniu yra kitas – pradeda trūkti lėšų infrastruktūros remontui. Ateitis ne tokia jau ir šviesi? 🙂

Ieva

vata kremline, puslaidininkių produkcija šiuo metu pasaulyje labai labai reikalinga, jei nesusiranda rinkų, tai ne politika, o kokybė kalta. Reikėjo investuoti į gamybą, darbuotojus. Pezančiai nesamones vatai galiu pasakyti tik tiek, Lietuvoje visi dirbam, dar kiek ukrainiečių ir rusų įdarbinom. O jums namo, į ruzziją laikas. Gana čia kremliaus propagandą rašinėt.

ytrewq

beretinių degeneratų troliai nesugeba pliusiukų priaigeneruot.:DDD

Ž.O.P.A.

Ieva , Jūs nemandagi – gal konservat…?

kowalski rico szeregowy skipper

rezultatai metai iš metų ėjo žemyn, algos kaip duobkasių. Gal kažkur šuo kitur pakastas? Gal subsidijų tiesiog norim?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button