Dėl Lietuvos ginčo su Kinija dėl Taivano atstovybės pavadinimo trūkinėjant tiekimo grandinėms, Lietuvos lazerių sektorius gali susitraukti maždaug perpus vietoj planuoto augimo per kelerius metus, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Aukštųjų technologijų įmonių grupės „Brolis group“ vienas įkūrėjų Kristijonas Vizbaras patvirtino, kad bendrovė dėl politinių rizikų rimtai svarsto atsisakyti idėjos Lietuvoje įrengti naują gamybos liniją.

„Nesikeičiant politinei situacijai mes svarstome gamybos plėtrą vykdyti nebe Lietuvoje, o kitoje ES šalyje dėl politinių rizikų suvaldymo. Dabartinė Lietuvos situacija parodė, kad keli politikai gali neprognozuojamai, negrįžtamai ir žaibiškai pakeisti visą verslo klimatą šalyje, iš anksto visiškai nederindami ir net neįspėdami verslo bendruomenės“, – 15min.lt sakė jis.

2011 metais Lietuvoje įkurta „Brolis semiconductors“ kuia ir gamina puslaidininkių optoelektroninius prietaisus, skirtus gynybos ir saugumo sektoriams. 2019 metais atskirta su gynyba nesusijusi verslo dalis į naują „Brolis Sensor Technology“ grupę, kuriančią naujos kartos hibridinius puslaidininkinius lustus. Įmonė per dvejus–trejus metus ketina investuoti į plėtrą virš 50 mln. eurų. 

Didžiausias lazerių gamintojos „Light Conversion“ akcininkas ir vienas steigėjų Romualdas Danielius prognozavo, kad dėl šio konflikto lazerių sektorius gali smarkiai smukti, o dabartinė krizė gali atnešti ilgalaikių nuostolių.

„Neradus būdų išspręsti šiai krizei mūsų sektorius gali susitraukti maždaug perpus vietoje tokio pat augimo per keletą ateinančių metų“, – 15min.lt teigė R. Danielius.

BNS primena, jog Lietuvos ir Kinijos santykiai nugarmėjo į žemumas Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Kilus diplomatiniam konfliktui, Lietuvos verslininkai pranešė patyrę įvairių prekybos su Kinija apribojimų. Šalies politikai juos pavadino nepaskelbtomis sankcijomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist