Vilniaus rinka

Degalinių kainų tyrimas: degalų kainos degalinėse auga

2020 m. liepos 14 d., Pricer.lt komanda atliko degalų kainų tyrimą populiariausiose degalinėse ir sudarė reitingą, kur pildamiesi degalus gyventojai galėtų sutaupyti.

Žaliavinės naftos rinka

Biržose žaliavinės naftos kainos pasaulinės pirmos Covid-19 pandemijos bangos metu buvo nukritusios iki istorinių naftos kainų žemumų, pvz. 2020 m. balandžio 21 d. žaliavinės naftos barelis kainavo 17,80 Eur. Ateities sandorių biržose žaliavinės naftos kaina 2020 m. balandį kurį laiką buvo su minuso ženklu, t.y. naftos pardavėjas dar turėjo primokėti pirkėjui už tai, kad nafta būtų išvežta iš saugyklų. Pastaruoju laikotarpiu žaliavinės naftos kaina demonstruoja lėto augimo tendenciją blaškydamasi tarp 32 – 38 Eur už barelį. Rugsėjo mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina biržose smuko iki 38 Eur už barelį.

Trečiadienį, 2020 m. liepos 15 d., naftą eksportuojančių valstybių „OPEC +“ grupė susitarė sušvelninti savo pačių pradėtą ​​gamybos mažinimą, nes pasaulio ekonomika pradeda lėtai atsigauti. Priminsime, kad dėl smukusios paklausos daugumoje pasaulio šalių įvedus visuomeninius suvaržymus Covid-19 pandemijos metu „OPEC +“ organizacija nuo gegužės mėn. sumažino naftos gavybą 9,7 mln. barelių per dieną arba ~ 10% pasaulinės pasiūlos,. Dabar „OPEC +“ narių planuojamas naftos gavybos sumažinimo sušvelninimas iki 7,7 mln. barelių per dieną pradedant nuo rugpjūčio iki šių metų gruodžio mėn. Naftos rinkos dalyviai neigiamai reaguoja į pastarąjį kartelio žingsnį. Kyla nuogąstavimų, kad naftos gavybos padidinimas gali sukelti dar vieną naftos kainų nuosmukį, ypač jei pasaulinė ekonomika vėl patirs Covid-19 pandemijos sąlygotą smūgį.

 

Koronaviruso pavojus niekur nedingo. Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pasaulyje toliau didėja, ypač pavojingas tendencijas demonstruoja stambios naftos vartotojos – JAV, Indija, Brazilija. Pasaulinė pandemijų istorija byloja, kad pandemijos užtrunka ir po pirmos bangos paprastai ateina kitos daug galingesnės pandemijos bangos. Ir tai naftos rinkos dalyviams kelia didelį rūpestį.

Tarptautinis turizmas neatsigauna ir net neturi šansų atsigauti.

Naftos poreikis rinkoje vis dar yra ~ 10% mažesnis nei prieš Covid-19 krizę, o naftos atsargų lygis yra aukštas.

 

Didmeninės degalų kainos Lietuvoje

Didmeninės degalų kainos Lietuvoje į globalius žaliavinės naftos kainų pokyčius reaguoja pavėluotai, taip „Orlen Lietuva“ užsitikrina rizikų valdymą bei veiklos pelningumą. Didmeninė A95 benzino kaina vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlen Lietuva“ augo 3,6 % iki 0,973 euro už litrą, palyginus su birželio mėnesiu (2020 06 18 d. 0,939 euro už litrą), o didmeninė dyzelinio kuro kaina vienkartiniams sandoriams augo iki 0,854 euro už 1 litrą dyzelino, kas sudaro – 2,8 % (2020 06 18 d. 0,831 euro už litrą).

Per Covid-19 pandemijos karantiną didmeninės degalų kainos Lietuvoje rekordines žemumas buvo pasiekusios 2020 m. balandžio 29 dieną, kai didmeninė A95 benzino kaina buvo 0,770 euro už litrą, o didmeninė dyzelinio kuro kaina – 0,705 euro už litrą.

Vidutinės degalų kainos Lietuvos degalinėse

Vidutinės degalų kainos Lietuvosdegalinėse nuo gegužės mėnesio vis auga.

 

Pricer.lt liepos mėnesį atliktas degalų kainų tyrimas parodė, kad vidutiniškai 1 litras A95 benzino vairuotojams per paskutinį mėnesį brango 5,7% (2020 07 14 d. 1,088 euro už litrą vs 2020 06 18 d. 1,030 euro už litrą), o 1 litras dyzelinio kuro brango – 5% (2020 07 14 d. 0,976 euro už litrą vs 2020 06 18 d. 0,930 euro už litrą).

Liepos mėnesio pigiausių degalų reitingai

Liepos mėnesio Pricer.lt degalų kainų analizė rodo, kad tyrimo dieną pigiausias A95 benzinas Vilniuje ir Kaune buvo degalinėje „Jozita“ – 1,02 euro. Brangiausias A95 benzinas buvo parduodamas degalinėse „Circle K“  ir „Orlen Lietuva“ – 1,136 euro. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios A95 benzino kainų – 11,6 centų litrui arba 11,4 %.

Pricer.lt tyrimo metu pigiausiai dyzelinu prekiavo degalinė „Jozita“, kur 1 litro degalų kaina buvo 0,89 euro, brangiausias dyzelinas buvo parduodamas degalinėse „Circle K“ ir „Orlen Lietuva“, kur 1 litras dyzelino kainavo 1,036 euro. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios dyzelino kainų – 14,6 centų litrui arba 16,4 %.

 

Mažiausia automobilinių dujų kaina buvo „Jozitoje“ – 0,470 euro, brangiausia – degalinėje “Orlen Lietuva” – 0,569 euro. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios automobilinių dujų kainų – 9,9 centų litrui arba 21,1 %.

Pricer.lt liepos mėnesio pigiausių degalų reitinge vienareikšmiu lyderiu išlieka degalinė „Jozita“, kurioje tiek A95 benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos užfiksuotos mažiausios Kaune ir Vilniuje.

Pasak komunikacijos ekspertų, krizės metu įmonėms ypač svarbu sąžiningai ir atvirai komunikuoti su savo klientais, verslo partneriais ir darbuotojais. Nusprendemė pažvelgti kam iš degalinių tinklų operatorių Covid-19 karantino metu buvo svarbūs jų klientų interesai ir kam galbūt – gražūs skaičiai metinėje ataskaitoje. Tuo tikslu sugretinome degalinių švieslentėse demonstruotas kainas su atitinkamos datos „Orlen Lietuva“ didmeninėmis degalų kainomis vienkartiniams sandoriams.

 

Kainų palyginimo portalas www.pricer.lt degalų kainas užfiksavo 2020 m. liepos 14 d. Vilniaus ir Kauno degalinėse. Pigiausių degalų kainų tyrimo metu buvo užfiksuotos visų degalų rūšių kainos, kuriomis prekiauja degalinių operatoriai. Išanalizavus duomenis, sudarytas degalinių kainų reitingas kiekvienai atskirai degalų rūšiai. Sudarant reitingą, vertintos tik bazinės degalų pozicijų kainos: benzino A95, dyzelino ir suskystintų dujų kainos. Tyrime nevertinti degalų priedai, jų įtaka kainai, degalinių lojalumo programos bei nuolaidos su degalinės kliento kortele. Vasario mėnesio reitinge dalyvavo Vilniuje, Ukmergės-Geležinio Vilko gatvėse, bei šalia šios miesto arterijos esančios degalinės: „Circle K“, „Viada“, „Orlen“, „Neste“, „Stateta“, „Ecoil“, „Skulas“, „Jozita“ ir Kaune esančios degalinės „Viada“, „Orlen“, „Neste“, „Circle K“, „Skulas“ ir „Jozita“.

Circle K (Goštauto g. 13, Vilnius) ir Stateta (Ukmergės g. 246, Vilnius) degalinės uždarytos remontui.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
kestutis
kestutis
1 metus

ot,naujiena…o kas Lietuvoje pinga?:)tik va algos,kaip buvo TIK duonai ir vandeniui taip ir liko:(

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button