Vilniaus rinka

Degalinėse didinamas bekontakčių atsiskaitymų sumos limitas

Siekiant užkirsti kelią COVID-19 ligos plitimui, degalinių tinklai ėmėsi papildomų priemonių klientų saugumui užtikrinti ir padidino bekontakčių atsiskaitymų ribą iki 50 eurų.

Pirmieji tokį žingsnį kovo pabaigoje žengė Lietuvoje veikiantys bankai – nusprendė iki karantino pabaigos padvigubinti atsiskaitymų limitą bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.

„Bankams padvigubinus bekontakčių atsiskaitymų limitą, klientų saugumui ir patogumui užtikrinti ir mes pakeitėme atsiskaitymo nustatymus degalinėse, kad norintys įsigyti didesnį degalų kiekį vairuotojai galėtų atsiskaityti greičiau ir saugiau“, –pranešime spaudai cituojamas „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Markus Lindkvistas.

 

Tinklo degalinėse atsiskaitant bekontakčiu būdu vairuotojams nuo šiol tereikės pasirinkti kolonėlės numerį. Anksčiau, įsipilant degalų už daugiau nei 25 eurus ir mokant bekontakte mokėjimo kortele, vairuotojai turėjo ne tik surinkti PIN kodą, bet paspausti dar 3 mygtukus ant bendro naudojimo PIN klaviatūros.

Karantino laikotarpiu degalinėse atsiskaitant bekontakte mokėjimo kortele iki 50 eurų tiesioginių fizinių kontaktų su PIN klaviatūra nebeliks.

Automatinių degalinių tinklo atstovas pastebi, kad nuo karantino paskelbimo pradžios vairuotojai rečiau atsiskaito grynaisiais pinigais, kurie yra vienas iš užkrečiamųjų ligų sukėlėjų perdavimo būdų, ir dažniau renkasi atsiskaitymą banko mokėjimo kortelėmis.

 

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų – 95 proc.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button