MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Danske Bank Pier Atidarymas
Vilniaus rinka

„Danske Bank“ atsisako banko veiklos Baltijos šalyse, paslaugų centras Vilniuje išliks

Antra pagal turtą Šiaurės Europoje finansų grupė „Danske Bank“ nusprendė atsisakyti viso bankininkystės verslo Baltijos šalyse ir Rusijoje. Sprendimas priimtas po to, kai grupė sulaukė Estijos finansų inspekcijos reikalavimo nutraukti Estijos filialo, per kurį, kaip įtariama, buvo išplauta įspūdinga pinigų suma, veiklą. 

Tačiau grupės paslaugų centras Lietuvoje toliau tęs veiklą, pranešė „Danske Bank“. 

„Pastaraisiais metais siekėme sutelkti dėmesį į pagrindines Šiaurės šalių rinkas ir dėl to mažinome veiklą Baltijos šalyse. Sprendimas pilnai nutraukti veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje visiškai atitinka šią strategiją. Glaudžiai bendradarbiaudami su atitinkamomis institucijomis, užtikrinsime, kad šio proceso metu bus kuo galima geriau atsižvelgta į klientų ir darbuotojų interesus“, – pranešime sakė laikinasis „Danske Bank“ vadovas Jesperis Nielsenas (Jesperis Nilsenas).

„Danske Bank“ Lietuvos filialo atstovai antradienį sprendimo BNS nekomentavo. Filiale, kuris apima ir paslaugų centrą, šiuo metu dirba 3141 darbuotojas, rodo „Sodros“ duomenys. 

„Danske Bank“ pernai balandį jau buvo paskelbęs apie planus trauktis iš Baltijos šalių – dar anksčiau mažmeninės bankininkystės atsisakiusi grupė pranešė atsisakanti ir privačios bankininkystės bei vietos verslui teikiamų paslaugų. Tuomet teigta, kad grupės filialai Baltijos šalyse aptarnaus Šiaurės šalių bei globalias korporacijas, tačiau ilgainiui bus atsisakyta ir šių paslaugų.

Anot J. Nielseno, „Danske Bank“ neginčys Estijos finansų inspekcijos reikalavimo nutraukti filialo veiklą šalyje ir toliau bendradarbiaus tęsiant tyrimą dėl 2007–2015 metų įtartinų operacijų.

„Apgailestaujame, kad turėsime pasitraukti iš Estijos tokiomis aplinkybėmis, tačiau suprantame, kaip rimtai Estijos finansų inspekcija vertina šią bylą, todėl mes paklusime reikalavimui nutraukti veiklą. Mes toliau bendradarbiausime su Estijos ir kitomis atitinkamomis institucijomis“, – tvirtino J. Nielsenas.

Jis taip pat pažymėjo, kad pastaraisiais metais „Danske Bank“ sustiprino kovą su pinigų plovimu.

Estijos finansų inspekcija antradienį pareikalavo per aštuonis mėnesius nutraukti „Danske Bank“ veiklą Estijoje. Per šį laiką turi būti grąžinti visi filialo klientų indėliai, tačiau bankas negali reikalauti, kad klientai pirma laiko grąžintų paskolas – jų sutartis turi perimti kita kredito įstaiga arba su šiais klientais turi būti susitarta kitaip.

„Rimti veiklos pažeidimai, kuriuos „Danske Bank“ leido sau daug metų, ir jų padaryta žala neabejotinai verti pasmerkimo“, – pranešė Estijos finansų inspekcija.  

2018-ųjų pabaigoje „Danske Bank“ Estijos filialas turėjo beveik 14,7 tūkst. indėlininkų ir 12,3 tūkst. paskolų klientų.

„Danske Bank“ yra paskelbęs, jog ištyrus finansines operacijas per jo Estijos filialą 2007–2015 metais nustatyta įspūdinga įtartinų pervedimų suma – 200 mlrd. eurų. „Danske Bank“ pripažino nesugebėjęs tinkamai reaguoti į signalus apie įtartinus ir galimai nusikalstamus sandorius, negalįs nustatyti, kiek tiksliai pinigų buvo išplauta, ir paaiškinti jų kilmės.

Anksčiau skelbta, kad Estijoje sulaikyta su pinigų plovimo afera siejamų 10 buvusių „Danske Bank“ filialo darbuotojų. Pasak tyrėjų, yra priežasčių įtarti, kad sulaikytieji sąmoningai suteikė galimybių „Danske Bank“ filialo klientams plauti pinigus ir gavo už atlygius.

Šis vienas didžiausių visų laikų pagal mastą pinigų plovimo skandalas tiriamas kai kuriose Europos šalyse, įskaitant Daniją, bei Jungtinėse Valstijose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Keičiama Vilniaus šilumos tinklų vadovybė

„Girteka Logistics“ plečia biuro patalpas sostinėje: atidarė priestatą

Donatas Andrijauskas

CUP į prekybos centro plėtrą investuos 10 mln. eurų

Donatas Andrijauskas

Dėl investicijų į „Cozy by Siemens arena“ joje padaugėjo renginių

BNS

Nuo 2020 metų – trijų segmentų „Monton“ ženklo parduotuvės

BNS

Renkamės nagų priežiūros studiją: kur sostinėje geriausiai atliekamas manikiūras bei pedikiūras?

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika