Vilniaus rinka

„City Service“ Vilniaus valdžiai turės sumokėti virš 4,6 mln. eurų – teismas

Koncerno „Icor“ valdoma bendrovė „City Service“ (buvusi „Rubikon apskaitos sistemos“ – BNS) Vilniaus savivaldybei turės sumokėti daugiau nei 4,6 mln. eurų – 4,5 karto mažiau nei reikalavo prokurorai, ketvirtadienį nutarė Lietuvos apeliacinis teismas.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad atsižvelgęs į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išaiškinimus dėl dviejų sutarčių vykdymo ypatumų Apeliacinis teismas ieškinį tenkino iš dalies – anot teisėjų, pirmosios instancijos teismas pagrįstai taikė mišrios kaltės institutą.

„Nustačius paprastą Vilniaus savivaldybės administracijos neatsargumą dėl 2010 metų sutarties neteisėto vykdymo, pasireiškusį atsainiu ir pasyviu požiūriu, teismas sprendė, kad  savivaldybės neatsargumas nebuvo nei pagrindinė, nei lemiama žalos atsiradimo priežastis, pasireiškė neveikimu, taigi, šis neatsargumas kaltės aspektu nebuvo lygiavertis įmonės „Rubikon apskaitos sistemos“ aktyviems neteisėtiems veiksmams, todėl savivaldybės kaltės laipsnis sumažintas iki 20 proc.“, – rašoma pranešime. 

 

LAT pernai spalį perdavė Apeliaciniam teismui iš naujo nagrinėti prokurorų kartu su Vilniaus valdžia inicijuotą ginčą su 2002-2012 metais Vilniaus darželių ir mokyklų šilumos ūkį prižiūrėjusia „City Service“ – iš jos prašyta priteisti beveik 21 mln. eurų.

Apeliacinis teismas 2020 metų spalį atmetė prokurorų ir savivaldybės reikalavimus. Anot teismo, 2002 ir 2010 metų sutartyse nurodytos aiškios formulės, pagal kurias savivaldybė turėjo atsiskaityti su „City Service“. Be to, sutartys nenumatė, kad galutiniai mokėjimai būtų skaičiuojami pagal apskaitos prietaisų parodymus.

Vilniaus apygardos teismas 2019 metų liepą nurodė „City Service“ savivaldybei sumokėti 10,3 mln. eurų – pusę reikalautos sumos, tačiau Apeliacinis teismas šią nutartį panaikino.

 

20,6 mln. eurų suma, anot Generalinės prokuratūros ir savivaldybės, susidarė, 10 metų daugiau nei dviem šimtams Vilniaus darželių ir mokyklų už suvartotą šilumą mokėjus ne pagal juose įrengtus apskaitos prietaisų rodmenis, o pagal sutartyse numatytas tam tikras formules.

„City Service“ teigė, kad bendrovei nuo 2002 metų suefektyvinus šilumos tiekimą, Vilnius už darželių ir mokyklų šildymą mokėjo gerokai mažiau nei iki sutarčių pasirašymo ar joms pasibaigus, ir buvo „sutaupyta“ apie 20 mln. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kaimas gonna kaim

Leiskit, paviršutiniškai pasibėdavot.
60ha (6000a) x 100 tūkst. Lt = 600 mln. Lt / 3,4528 = 173 mln. Eur.

Tai yra kiek, Rubikon turėtų sumokėti Vilniaus miesto savivaldybei už nemokamai gautą Ozo sklypą, kuriame pristatė daugiabučių, biurų ir arenų, kuriuos vėliau su sklypo likučiais perpardavė kitiems vystytojams.

Tad šie 4,6 mln jiems yra lyg arbatpinigiai miestiečiams.
Į sveikatą 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button