Vilniaus rinka

„Circle K“ degalinėse – „Ionity“ elektromobilių įkrovimo stotelės

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K“ Europoje pradeda partnerystę su automobilių gamintojų „BMW Group“, „Daimler AG“ „Ford Motor Company“ ir „Volkswagen Group“ įsteigta bendra įmone „Ionity“. Pastaroji iki 2020 metų „Circle K“ tinkle įdiegs 60 elektromobilių greito įkrovimo stotelių, 4 iš jų – Lietuvoje.

Didelio galingumo įkrovikliai (angl. High-Power Chargers (HPC), kurių galia sudarys iki 350 kilovatų (kW), leis maždaug 4 kartus sumažinti elektromobilių įkrovos laiką, palyginus su dabar rinkoje veikiančiomis stotelėmis. Naudojant „Ionity“ įkroviklį BMW elektromobilio įkrovimas užtruks net mažiau nei 10 minučių.

„Stebime pokyčius rinkoje, kurioje vis daugiau vietos išsikovoja naujausios kartos transporto priemonės – elektromobiliai.  „Circle K“ siekia būti moderniausių sprendimų dalimi ir pasiūlyti elektromobilius vairuojantiems žmonėms jų automobiliams reikalingą kurą – elektrą. Būtent todėl mūsų degalinėse atsiras didelio galingumo įkrovikliai, kurie leis neužtrukti įkraunant elektromobilį ir tęsti suplanuotą kelionę“, – sako „Circle K Lietuva“ generalinis direktorius Skirmantas Mačiukas.

 

Kiek bus investuota į „Ionity“ elektromobilių įkrovimo stoteles Lietuvoje, kol kas neskelbiama.

„Ionity“ elektromobilių įkrovimo stotelės „Circle K“ tinkle pirmiausiai bus įrengtos Skandinavijos šalyse ir per keletą metų veiks Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje. Vėliau stotelės atsiras Airijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Numatoma, kad pilotiniai projektai su „Ionity“ Skandinavijoje bus pradėti dar šiemet, o kitose Europos šalyse  – 2018 ir 2019 metais.

„Platus „Circle K“ degalinių tinklas šiose šalyse gali pasiūlyti puikias lokacijas ir jau turi patirties teikiant elektromobilių įkrovimo paslaugą. Turime bendrą tikslą – teikti greitus, novatoriškus ir patogius elektromobilių įkrovimo sprendimus mūsų klientams“, – teigia „Ionity“ regiono direktorius Jan Haugen Ihle.

 

Visoje Europoje „Ionity“ įrengs apie 600 įkrovimo stotelių, kurios užtikrins nepertraukiamą ir patogią kelionę elektromobiliu tarp skirtingų šalių. Planuojama, kad viena įkrovimo stotelė turės apie 6 įkrovimo taškus. Be „Circle K“ su „Ionity“ taip pat dirbs „Tank & Rast“ ir „OMV“ degalinių tinklais.

Lietuvoje veikia 84 „Circle K“ degalinės: 72 visapusio aptarnavimo „Circle K“ degalinė ir 12 automatinių „Circle K Automatas“ degalinių. „Regitros“ duomenimis, spalio 1 d. Lietuvoje buvo įregistruoti 564 elektromobiliai, iš jų vien šiemet – 253.

100 proc. „Circle K Lietuva“ akcijų priklauso Kanados „Alimentation Couche-Tard, Inc.“.

 

Šiuo metu apie 50 darbuotojų turinčios „Ionity“ pagrindinė būstinė yra Miunchene (Vokietija). Po lygią jos įstatinio kapitalo dalį valdo steigėjai – automobilių gamybos koncernai „BMW Group”, „Daimler AG”, „Ford Motor Company” ir „Volkswagen Group”. Kiti automobilių gamintojai taip pat kviečiami aktyviai bendradarbiauti, plečiant didelio galingumo įkroviklių tinklą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button