MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus rinka

Cargo.lt – transporto biržų lyderis Baltijos valstybėse

Krovinių vežimo sektoriuje vis svarbesnę funkciją atlieka specializuotos transporto biržos, kuriomis ieškodami klientų mielai naudojasi gamintojai, ekspeditoriai, vežėjai  iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Baltarusijos, Rusijus ir kitų „artimojo“ užsienio šalių,  o tarptautinių transporto biržų, veikiančių Lietuvoje, naudą po truputį atranda ir Vakarų bei Vidurio Europos šalys. Lietuvoje lyderės vietą užima transporto birža Cargo.lt, 2019 m. minėsianti veiklos 20-metį.

Ši krovinių birža savo veikloje pritaikė kelis sėkmingus vakarietiško verslo pavyzdžius, tačiau daugiausia dėmesio skiriama patikimai informacijai ir greitam aptarnavimui, kuris transporto versle turi ypatingą reikšmę.

Internetinė transporto birža iškėlė pagrindinę misiją, orientuotą į dvi suinteresuotąsias puses:

  • krovinių savininkams (siuntėjams) padėti kaip įmanoma greičiau rasti ekspeditorius, krovinius vežančius palankiausiomis sąlygomis;
  • užtikrinti, kad vežėjai iš reisų negrįžtų tuščiomis puspriekabėmis bei palengvinti klientų paiešką.

Transporto biržos privalumai

Lietuviška transporto birža Cargo.lt turi kelias papildomas funkcijas, išskiriančias ją iš kitų tarptautinių biržų:

  • Ši tarptautinė transporto birža nariams patraukli paprasta ir greita registracija: registracijos forma užpildoma vos per 1–2 min.
  • Transporto birža – patogi naudotojams, o detali paieška leidžia per trumpą laiką surasti tinkamiausius pasiūlymus.
  • Naujokai šioje transporto biržoje turi tokias pačias teises, kaip ir biržos senbuviai, tiesiog biržos administratoriai skiria daugiau dėmesio naujiems registruotiems nariams. Tad abi pusės – siuntėjai ir vežėjai – išvengia planavimo klaidų, prisiima jų išgales ir resursus atitinkančius įsipareigojimus. 
  • Jei panašiu metu į transporto biržą įkeliami ir krovinio, ir transporto pasiūlymai, informacija apie sutampančius paieškos kriterijus (dažniausiai – ta pati šalis) nusiunčiama abiejų skelbimų autoriams.
  • O jei tiek siuntėjas, tiek vežėjas lieka patenkinti bendradarbiavimu, Cargo.lt padeda jiems tapti ilgalaikiais partneriais ir apie ankstesnių klientų skelbimus informuoja anksčiau, nei jie patenka į bendrąją duomenų bazę.

Teismo įprastai neprireikia

Cargo.lt turi forumą, kuriame diskutuojama apie krovinių siuntėjų ir vežėjų aktualiausias problemas. Tad, dar prieš sudarant naują sandorį, galima rasti informacijos apie klientų patikimumą. Tam tikrų įsipareigojimų nevykdančių įmonių pavadinimų viešinimas forume padeda greičiau išspręsti nepalankias situacijas. Forume taip pat aptariamos įvairios kitos šios verslo aplinkos ypatybės.

Cargo.lt biržoje iškilusius ginčus padeda spręsti visa transporto biržos bendruomenė. Portale galima pateikti informaciją apie netinkamą įsipareigojimų vykdymą, skolas, įvairias kitas pretenzijas. Pretenzijų sulaukęs siuntėjas arba vežėjas gali pateikti savo versiją ir apginti reputaciją: ginčai dažnai išsprendžiami dar net nepasiekus teismo.

2018 m. gruodžio pirmoje pusėje transporto biržoje Cargo.lt iš viso buvo pateikta beveik 260 tūkst. krovinių ir arti 100 tūkst. transporto pasiūlymų. Kasdien į duomenų bazę įkeliama apie 20–27 tūkst. krovinių ir 10–12 tūkst. transporto paslaugų pasiūlymų. Per beveik du veiklos dešimtmečius ši transporto birža daugeliui Europos vežėjų leido veiklą vykdyti sklandžiau, našiau bei patogiau. 

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Į kvitų loteriją įtraukiamos ir kai kurios parduotuvės

Donatas Andrijauskas

„Panorama“ pernai išlaikė didesnį nei 5 proc. nuomininkų apyvartos augimą

Evaldas Činga

Mindaugo g. „Maximoje“ pradės veikti savarankiško skenavimo sistema

ELTA

Naujas „MoQ“ plėtros etapas: daugiau investicijų, papildomos funkcijos ir pinigų dalybos naudotojams

Evaldas Činga

Pricer.lt maisto kainų tyrimas: prekių krepšelis vėl brangsta

ELTA

LP EXPRESS siuntų terminaluose – daiktų „pasaugojimo“ paslauga

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika