Vilniaus rinka

„Bod Lenses“ pradėjo dirbti 24/7 režimu

Lietuvos kapitalo įmonė „Bod Lenses“ pakeitė savo gamybos darbo laiką. Dabar gamyba nebesustos net ir savaitgaliais – įmonė pereina nuo penkių dienų darbo savaitės iki septynių dienų darbo visą parą. Šį pokytį pavyko pasiekti pasitelkus skaitmenizacijos ir robotizacijos privalumus. Technologinis atsinaujinimas padėjo mechanizuoti dalį gamybos funkcijų, todėl atsirado galimybė suformuoti dar vieną pamainą.

Pernai įmonėje buvo įgyvendintas gamybos modernizavimo ir automatizavimo projektas, kuris ne tik išplėtė metinį pajėgumą iki 1,2 mln. vnt. lęšių, bet ir išaugino efektyvumą ir produktyvumą – gaminių gamybos suminis ciklo laikas sumažėjo nuo 48 proc. iki 34 proc.

Pasak „Bod Lenses“ vadovo Vytauto Tumino, taip nuspręsta dėl stipriai didėjančios paklausos, kas rodo įmonės produktų pripažinimą tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose.

 

„Esame pavyzdys, kad technologijos neatima iš žmonių darbo vietų, o tiesiog su tais pačiais kaštais padeda gaminti greičiau ir didesne apimtimi. Investicijos į technologinį atsinaujinimą ne tik padidino gamybos apimtis 30 proc., bet ir 34 proc. optimizavo gamybos laiką, kokybės rodikliai pagerėjo 10 proc., patikimumas išaugo 21 proc.“, – sako įmonės vadovas.

Moderniausia ir didžiausia individualizuotų akinių lęšių gamykla Baltijos šalyse bei visame Rytų Europos regione „Bod Lenses” 85 proc. savo produkcijos eksportuoja į 20 Europos šalių. Didžiausios eksporto rinkos šiuo metu yra Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Ispanija. Įmonės kovo mėn. rezultatai buvo rekordiniai. Pasiekti geriausi visų laikų skaičiai – pagaminta 56 250 Rx lęšių. Pirmą šių metų ketvirtį įmonės apyvarta augo 53,71 proc., lyginant su tuo pačiu 2020 m. ketvirčiu, o šių metų kovo mėn. pasiekti rezultatai išaugo 2,7 karto, lyginant su 2020 m. kovo mėn.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button