Vilniaus rinka

Blockchain centre vėl renkasi lyderiai iš viso pasaulio

Finansų technologijų sektorius ir blockchain technologija tampa nauja Lietuvos vizitine kortele. Per mažiau nei pusantrų metų lietuvių kilmės startuoliai, pirminio kriptovaliutų siūlymo (angl. ICO – initial coin offering) būdu surinkę 450 milijonus eurų investicijų, ir šių metų sausio pabaigoje Vilniuje atsidaręs „Blockchain Centras“ garsina Lietuvą ir pritraukia investuotojų bei blockchaintechnologijų įmonių dėmesį iš viso pasaulio.

Praėjus trims mėnesiams po „Blockchain Centre Vilnius“ atidarymo, centre vėl organizuojamas išskirtinis renginys investuotojams, verslo atstovams, politikams, diplomatams ir blockchain technologijų industrijos atstovams iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Uždarame renginyje pranešimus skaitys svečiai iš Japonijos, Honkongo, Australijos, Liuksemburgo ir Didžiosios Britanijos.

„Japonijoje į kriptovaliutas investavo virš trijų su puse milijono žmonių – tai daugiau nei Lietuvoje yra gyventojų. Tačiau lietuviški startuoliai surinko kur kas daugiau investicijų ICO būdu, nei įmonės iš Japonijos. Turime bendrauti ir mokytis vieni iš kitų – mes galime išmokyti jus investuoti, o jūs mus – kurti sėkmingus blockchain startuolius“ – sakė į renginį iš Tokijo atvykstantis kompanijos „Cointed Japan“ generalinis direktorius Ichiro Minamikawa. Renginyje taip pat pranešimą skaitys ir buvęs muzikos pasaulio žvaigždė, „SVK Crypto“ investicinio fondo įkūrėjas Shane Kehoe iš Didžiosios Britanijos.

 

Apie Lietuvos galimybes pritraukti pasaulines investicijas apvaliojo stalo diskusijoje kalbės „NEM Foundation“ partnerystės su Australija ir Honkongu direktorius Ricardo Medrano Lopez, investuotojas iš Liuksemburgo Karl Johannesen, buvusi „Fintech Australia“ generalinė direktorė Danielle Szetho ir Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios kompanijos „Pillar“ vienas įkūrėjų Tomer Sofinzon.

Diskusijoje apie patirtį, pritraukiant į Lietuvą blockchain technologijų įmones, pasisakys „Blockchain Centre Vilnius“ vadovė Eglė Nemeikštytė: „Per trumpą laiką mums pavyko pritraukti tiek vietinės, tiek pasaulinės žiniasklaidos dėmesį. Apie mūsų centrą žino blockchain verslai iš viso pasaulio – bendraujame su kompanijomis iš Australijos, Singapūro, Malaizijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos ir daugelio Europos Sąjungos valstybių. Labai svarbu visiems susitelkti ir dirbti kartu, kad žodžiai taptų darbais ir Lietuvoje būtų sukurtos palankios sąlygos steigtis blockchain verslams iš viso pasaulio.“

Per tris mėnesius „Blockchain Centre Vilnius“ įvyko virš 20 renginių, kuriuose dalyvavo 1500 žmonių iš 40 valstybių, o renginių transliacijos pasiekė virš 25 000 žmonių iš virš 50 valstybių. Edukacinio pobūdžio renginiai apėmė mokesčių, rinkodaros, pinigų plovimo prevencijos, bankininkystės, investicijų pritraukimo ir daug kitų temų, o tradicija tapusiuose “Talk & Trade” savaitiniuose blockchain technologijų entuziastų susitikimuose buvo kalbama apie kriptovaliutas, blockchain technologijos pritaikymą tradiciniame versle, Australijos ir Afrikos rinkas, buvo pristatomi sėkmingiausi lietuviški blockchain startuoliai, dalinamasi patirtimi, pamokomis ir sėkmės istorijomis. Šiuo metu centre jau įsikūrė 8 kompanijos ir dirba 40 žmonių iš septynių valstybių.

 

VŠĮ „Blockchain Centre Vilnius“ yra užsienio kapitalo startuolius, investuotojus ir vietinę blockchain technologijos bendruomenę buriantis centras, pasaulinio „Blockchain centre“ tinklo dalis, atveriantis Lietuvos startuoliams duris į Azijos ir Australijos rinkas, o šių regionų finansinių technologijų įmonėms – vartus į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button