Telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ užbaigė daug aistrų sukėlusį valstybės įmonės Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) „Mezon“ verslo įsigijimą. Tačiau pagrindinė sandorio priešininkė „Telia“, nesutinkanti su Telencentro dažnių perleidimu „Bitei“, ginklų nesudeda ir žada tęsti teisinę kovą.

Apie formaliai užbaigtą daugiau nei 20 mln. eurų sandorį „Bitė“ pranešė trečiadienį. Paskutinį reikalingą leidimą sandoriui bendrovė gavo lapkričio pabaigoje.

„Sandoris svarbus, nes iš rinkos, kurioje daugybę metų sėkmingai konkuruoja privatūs dalyviai, pasitraukia valstybinis žaidėjas, o už parduodamą verslą šalies biudžetas gauna maksimaliai aukštą kainą“, – pranešime sakė „Bitė“.

Užbaigus sandorį, į „Bitės“ rankas perėjo ne tik 100 tūkst. Telecentro klientų, „Mezon“ prekės ženklas, bet ir šiai paslaugai naudojami Telecentro dažniai.

Konkurencijos taryba įsigijimui pritarė su tam tikromis išlygomis – „Bitė“ neperleis prieigos prie „Mezon“ 2,3 GHz ir 2,6 GHz dažnių bendrai jos ir „Tele2“ įmonei „Centuria“, kuri įsteigta 5G ryšiui diegti.

Anot „Bitės“, sandoris bus naudingas fiksuoto interneto paslaugų naudotojams, nes įsigijusi „Mezon“, „Bitė“ žada konkuruoti su šioje rinkoje dominuojančia „Telia“.

Tačiau „Telia“ sprendimus, kuriais „Mezon“ dažniai perleidžiami „Bitei“, apskundė teismui. Gruodžio viduryje Vilniaus apygardos administracinis teismas ieškinį atsisakė nagrinėti, bet sprendimas apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Telia“ pabrėžia, kad dvi iš 16 perduodamų radijo dažnių juostų, kurios patenka į „Mezon“ sandorį, prieš šešerius metus Telecentrui buvo atiduotos be konkurencijos. 

„Kodėl valstybė pusvelčiui Telecentrui skirtus dažnius parduoda ne aukciono būdu, ne rinkos kaina, ir ne pagal iki šiol galiojusią proporcingumo tvarką? Tai klausimai, į kuriuos nėra atsakymų“, – BNS sakė „Telia“ atstovas Audrius Stasiulaitis.

Anot jo, „Telia“ nedalyvavo „Mezon“ privatizavime, nors tokią galimybę irgi svarstė.

„Telia“ tvirtina, kad šie dažniai turėtų būti atiduoti aukcionui, jog dėl jų galėtų varžytis visi operatoriai, arba „Bitė“ užleistų dalį savo dažnių.

Be to, A. Stasiulaitis pažymi, kad „Telia Company“ vertinimu, vien trijų iš 16-os Telecentro valdytų dažnių rinkos vertė siekia apie 60 mln. eurų.

Tuo metu „Bitės“ vadovas P. Kuisys gruodžio viduryje teigė, kad „Telia“ piktnaudžiauja teise, nesąžiningai trukdo „Mezon“ verslo pardavimo sandoriui ir konkurentų veiksmus vadino „nesąžiningais ir neetiškais“.

Anksčiau jis BNS yra sakęs, kad „Bitė“ į „Mezon“ tinklo atnaujinimą žada investuoti apie 20 mln. eurų, o į „Mezon“ įmonė žiūri kaip į fiksuoto interneto rinkos žaidėją, kurio įsigijimu siekiama su „Telia“ konkuruoti būtent šioje rinkoje.

Mobiliojo 4G ryšio interneto „Mezon“ paslaugą Telecentras teikė nuo 2009-ųjų, tačiau niekada šio verslo neatskyrė nuo pagrindinės Telecentro veiklos.

Registrų centrui pateiktose ataskaitose nurodoma, kad Telecentras pernai uždirbo 659 tūkst. eurų grynojo pelno ir gavo 20,719 mln. eurų pajamų.

Daugiau nei pusę pajamų (11,3 mln. eurų) Telecentras gavo iš „Mezon“ prekės ženklu vystomų paslaugų, tačiau ataskaitose nenurodoma, ar šis verslas veikia pelningai.

Autorius Paulius Viluckas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist