Vilniaus rinka

Balžeko teniso akademija – pirmoji UTR organizacijos partnerė Lietuvoje

Daugiau nei pusantro milijono tenisininkų beveik dviejuose šimtuose pasaulio šalių naudoja Universalų Teniso Reitingavimą (UTR). Ši, profesionalus, vaikus ir mėgėjus įtraukianti organizacija pagaliau pasiekė ir Lietuvą.

„UTR reitingavo sistema yra patikimiausias tenisininkų, trenerių, klubų ar net federacijų lygio nustatymo indeksas. UTR užtikrina lygybę ir atvirumą tarp visų teniso žaidėjų nepriklausomai nuo nuo lyties, amžiaus, lygio ar tautybės. Galiu tik pasidžiaugti, kad pagaliau ši sistema pasiekė ir mus, todėl pasauliniame kontekste nebebūsime išskirtiniai“, – sakė Balžeko teniso akademijos vyriausiasis treneris Aistis Šlajus.

UTR skalė apima diapazoną nuo 1 iki 16,5. Reitingą sudaro paskutiniai 30 susitikimų arba paskutiniai dvylika kalendorinių mėnesių. Pagrindinis skirtumas, lyginant su įprastu ATP arba WTA reitingais yra tas, kad UTR indeksas priklauso ir nuo to, prieš ką tenisininkas žaidžia bei koks buvo susitikimo rezultatas.

„Norėčiau pažymėti, kad patys geriausi pasaulio klubai ar akademijos, įskaitant tokius ginantus kaip Rafaelio Nadalio akademija ar IMG naudoja UTR savo žaidėjų lygio nustatymui. Tuo pačiu, sportininkai pagal savo UTR gali rasti jiems tinkantį NCAA universitetą bei kontaktuoti su jais dėl stipendijų“, – UTR privalumus dėstė A.Šlajus.

UTR turnyrai pasižymi lengvais, įvairiapusiškais ir dinamiškais formatais, kurie leidžia žaidėjams sužaisti daugiau vienetų ir/ ar dvejetų susitikimų per trumpą laiką bei turėti įtakos reitingui. Be to, tenisininkai gali dalyvauti UTR turnyruose bet kurioje pasaulio vietoje.


Pirmieji UTR turnyrai Lietuvoje bus surengti lapkričio mėnesį M7 Balzekas tennis academy kortuose lapkričio 6-7 dienomis. Iki Naujųjų metų turnyrai bus rengiami 2 dienų formatu, 2021 metais – akademija planuoja pasiūlyti 3-4 dienų turnyrų formatus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button