Vilniaus rinka

Jeruzalės „Rimi“ po rekonstrukcijos tapo išskirtinis šiaurinėje miesto dalyje

Vilniuje po rekonstrukcijos duris atveria prekybos centras JeruzalėsRimi HYPER“. Estijos kapitalo investicijų į nekilnojamąjį turtą valdymo bendrovė „Capital Mill“ į valdomo prekybos centro atnaujinimą investavo 3,5 mln. eurų, originaliu vizualiniu fasado sprendimu ir išplėsta modernių paslaugų įvairove padarydama jį išskirtiniu centru šiaurinėje Vilniaus miesto dalyje.

Per penkis mėnesius trukusią rekonstrukciją prekybos centro plotas buvo išplėstas 1,8 tūkst. kv. m. iki 5,2 tūkst. kv. m. Atnaujintame prekybos centre papildomai atidaryta 10 naujų parduotuvių ir restoranų, o pagrindinis nuomininkas „Rimi“ atidarė pirmąją naujos koncepcijos parduotuvę.

„Galvodami apie rekonstrukciją, mąstėme apie visiškai naują kokybę, pradedant fasadu ir inžinerinėmis konstrukcijomis, baigiant aplinkos sutvarkymo sprendimais. Nors paprastai  miegamuosiuose rajonuose esantys prekybos centrai lieka kiek „nuskriausti“ investicijų ir unikalių sprendimų paieškų prasme, mes siekėme visapusiškos Jeruzalės „Rimi“ transformacijos“, – sako „Capital Mill“ Lietuvos regiono vadovas Irmantas Degutis.

 

Jeruzalės „Rimi“ yra išskirtinis prekybos centras Vilniuje, pagal sutartį su miesto savivaldybe automobilių šalia prekybos centro stovėjimo aikštelę padaręs atvirą miestui.

„Daug dėmesio skyrėme nekomercinėms, tačiau svarbioms klientų komfortui erdvėms: mamos ir vaiko kambariui, vaikų žaidimų aikštelei, kurioje galės laiką leisti ne tik prekybos centro klientų, bet ir aplinkinių gyventojų vaikai, apšvietimui, saugioms perėjoms, įrengėme elektromobilių įkrovimo stotelę. Be to, prekybos centras yra maksimaliai pritaikytas neįgaliesiems – kiekviena prekybos centro parduotuvė, kavinė ar salonas būtent dėl jų įrengė atskirus plačius įėjimus, patogius atsiskaityti stalviršius ir atskirus tualetus“, – sako „Capital Mill“ Lietuvos regiono vadovas Irmantas Degutis.

 

Įmonės „Projektų rengimo centras“ architektės Linos Šantaraitės teigimu, labiausiai į akis kris visiškai naujos koncepcijos pastato fasadas, išskirtinis ne tik sprendimo novatoriškumu, bet ir spalvingumu.

„Mikrorajonuose vyrauja prekybos centrai, dažniausiai atrodantys pakankamai šabloniškai ir pilkai, konceptualesnių sprendimų ieškoma retai. Jeruzalės „Rimi“ visada buvo tas prekybos centras, kuris pagal pirkėjų ir lankytojų srautus prilygo didesniųjų prekybos centrų apsukoms. Jis buvo itin mėgstamas aplink įsikūrusių gyventojų ir pro šalį važiuojančiųjų. Tad nusprendėme renovacijos metu jį transformuoti taip, kad jis ir savo išvaizda bylotų, jog yra išskirtinis prekybos centras šiaurinėje miesto dalyje“, – pasakoja architektė L. Šantaraitė.

 

Fasadui apipavidalinti buvo pasirinktas netipiškas sprendimas – naudojant aliuminio lameles išgautas itin spalvingas efektas, kai prekybos centras žvelgiant iš skirtingų perspektyvų atrodo vis kitos spalvos.

„Žvelgiant tiesiai jis atrodys vos vos dryžuotas. Atvykstančius Kalvarijų gatve pasitiks geltona fasado spalva, tačiau važiuojant tolyn link Santaros klinikų pastatas staiga virs raudonu. Tai tikrai dėmesį patraukiantis sprendimas, kuris, tikimės, kvies užsukti vykstančius pro šalį“, – įsitikinusi architektė.

Rekonstrukcijos projektas buvo įvykdytas per penkis mėnesius – tai yra rekordiškai trumpas laikas tokios apimties darbui.

 

„Rekonstrukcijos projekto darbai apėmė naujo parduotuvės priestato statybas, antrojo aukšto įrengimą senajame pastate, kuriame galės patogiai įsikurti „Rimi“ administracijos darbuotojai, inžinerinių tinklų atnaujinimą, aplinkos tvarkymo darbus. Dalyje teritorijos atnaujinome asfalto dangą, suremontavome automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje įrengėme ir elektromobilių krovimo stotelę. Išplėtus buvusį pastatą priestato patalpomis, parduotuvės plotas padidėjo 1800 kv. metrais, tad patalpose galės įsikurti 21 nuomininkas“, – sako prekybos centrą rekonstravusios įmonės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Didžiausią plotą kaip ir anksčiau atsinaujinusiame prekybos centre užims prekybos operatorius „Rimi“. Čia įsikurs pirmoji „Hyper Rimi“ naujos koncepcijos parduotuvė.

 

„Su šia parduotuve, mes žengėme kokybiškai naują žingsnį „Rimi“ istorijoje. Tai – pirmoji parduotuvė, kurioje sumontuota daugiausia mūsų naudojamų aplinką tausojančių technologijų. Didžiąją dalį jų pirmieji pritaikėme mažmeninės prekybos parduotuvėse. Šios inovacijos ne tik sumažina veiklos metu išskiriamo CO2 kiekį, kuris lemia šiltnamio efektą, bet ir sukuria energijos, kurią galime naudoti savo veikloje. Taip mūsų tinklo parduotuvės žingsnis po žingsnio tampa nepriklausomos nuo išorinių energijos tiekėjų“, – pasakoja UAB „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Per Dahl.

Atnaujintoje „Rimi“ produktai išdėstyti pagal naują koncepciją, pritaikytą šeimų poreikiams, padidėjo ir prekių pasiūla. „Rinkis sveikiau“ pažymėti produktai joje matomi dar ryškiau, o skyrius skirtas funkciniam maistui (be glitimo, laktozės) – dar erdvesnis ir gausesnis.

Draugiškiausioje gamtai „Rimi“ bus įrenti salotų barai, kad pirkėjai galėtų greitai ir patogiai įsigyti lengvų, sveikatai palankių užkandžių ar garnyrų, veiks gurmaniškų skanėstų kepykla, mėsos išpjaustymo, kulinarijos cechas. Parduotuvėje pirkėjai ras daugiau ne maisto prekių, tad vienoje vietoje įsigis daugelį buities prekių ir reikmenų.

Naujos koncepcijos „Rimi“ darbuosis 60 darbuotojų

Jeruzalės „Rimi“ prekybos centre  bus atidaryta 10 naujų parduotuvių bei restoranų, tarp kurių „Hesburger“ drive – in, „Mon Ami“ kepyklėlė su gamybos cechu, mamos ir vaiko kambarys, vaikų žaidimų erdvė. Daugiau kaip 180 vietų automobilių stovėjimo aikštelėje įrengta elektromobilių krovimo stotelė.

Baltijos šalyse „Capital Mill“ investavo 350 mln. eurų, ketvirtadalis investicijų tenka projektams Lietuvoje. Tarp didžiausių ir sudėtingiausių „Capital Mill“ projektų Baltijos šalyse yra pirmasis žaliąjį „LEED Gold“ sertifikatą už tausų elektros vartojimą gavęs biurų centras Taline „Navigator“, vienu moderniausių Baltijos šalyse laikomas ir pirmasis „LEED Platinum“ sertifikatą Estijoje gavęs kitas „Capital Mill“ išplėtotas Talino biurų pastatas „Explorer“. Šiuo metu „Capital Mill“ plėtoja 17-os aukštų biurų pastatą Rygoje, kuriam siekia „LEED Gold“ sertifikato.

„Capital Mill“ bendrovė įkurta 2008 metų pradžioje, ji investuoja į komercinės paskirties nekilnojamojo turto projektus Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Kompanijos akcininkai – nekilnojamo turto sektoriuje ir bankų srityje ilgametę patirtį turinčių specialistų komanda.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
guliveris

Izraelio sostine kaip Lietuvos sostines mikrorajono pavadinimas man iki siol kelia nuostaba, nors galbut tai zingsnelis i antirasizma

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button