Vilniaus rinka

Apie 23 tūkst. pajamų nedeklaravusių Vilniaus miesto gyventojų sulauks laiškų iš VMI

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad apie 23 tūkst. Vilniaus miesto gyventojų vis dar nepateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų už praėjusius, 2019 metus. Apie laiku neatliktą pareigą gyventojai mokesčių administratoriaus informuojami asmeniniais pranešimais Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) arba klasikiniu paštu.

„Dalį vis dar nedeklaravusiųjų pajamų sudaro gyventojai, kurie deklaracijas turėjo pateikti dėl jiems pritaikyto per didelio metinio nepamokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD). Per dideliu nei priklauso NPD pernai pasinaudojo apie 44 tūkst. vilniečių, iš jų deklaracijų dar nepateikė kiek daugiau nei 6 tūkst. gyventojų“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Anot jos, pajamų nedeklaravo ir apie 10 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų Vilniaus miesto savivaldybėje. Pažymima, kad įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę veiklą pagal pažymą gyventojai pateikti deklaraciją turi net ir tuo atveju, jei pajamų negavo. Tarp nedeklaravusiųjų pajamų taip pat yra apie 3,8 tūkst. asmenų, kurie pernai pardavė 10 metų nuosavybėje neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, ir apie 2,5 tūkst. gyventojų, kurie pardavė 3 metus nuosavybėje neišlaikytą transporto priemonę. Atkreiptinas dėmesys, kad pardavus tiek kilnojamąjį, tiek nekilnojamąjį turtą neišlaikant jo minėtą laikotarpį, deklaracijas reikia pateikti net ir tuo atveju, jei turtas parduotas nepelningai.

 

„Be jau minėtų gyventojų, pajamas deklaruoti privalu ir tiems, kurie per metus uždirbo daugiau nei 120 vidutinių darbo užmokesčių[1] (toliau VDU), nuomojo turtą, gavo didesnių kaip 2,5 tūkst. eurų vertės dovanų ne iš šeimos narių, gavo didesnes nei 500 eurų palūkanas iš paskolų, indėlių ar vertybinių popierių“, – papildo Virginija Ginevičienė.

Vilniaus AVMI primena, kad pajamas deklaruoti rekomenduojama e.būdu, prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos, adresu deklaravimas.vmi.lt, o su šiemet sukurtu VMI pajamų deklaravimo vedliu tą padaryti paprasta kaip niekada anksčiau.

Naujausiais duomenimis, deklaracijas už 2019 metus Vilniaus miesto savivaldybėje pateikė daugiau nei 275 tūkst. gyventojų. Beveik 77 tūkst. gyventojų deklaravo apie 75 mln. eurų mokėtiną sumą, o beveik 173 tūkst. gyventojų – apie 42 mln. eurų grąžintiną sumą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button