„Ignitis grupės“ valdoma Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) nėra skolinga 1,7 mln. eurų restruktūrizuojamos Lenkijos katilų gamintojos „Rafako“ pasitelktai subrangovei „Icor“ grupės energijos gamybos sprendimų įmonei „Axis Tech“, nusprendė Apeliacinis teismas.
Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paliko galioti Vilniaus apygardos teismo praėjusių metų rugpjūčio sprendimą, kuriuo atmestas „Axis Tech“ reikalavimas dėl 1,7 mln. eurų \iš VKJ priteisimo, trečiadienį pranešė VJK.
„Teismas dar kartą patvirtino, kad Vilniaus kogeneracinė jėgainė elgiasi sąžiningai, o skolas, kurios susidariusios tarp subrangovų ir biokuro jėgainę stačiusios „Rafako“, turi padengti pastaroji“, – pranešime sakė VKJ vadovas Mantas Burokas.
Apeliacinis teismas pritarė ankstesnio teismo išvadai, kad su „Axis Tech“ turi atsakyti ne VKJ, o „Rafako“.
Pradžioje „Axis Tech“ iš VKJ reikalavo daugiau kaip 5 mln. eurų, tačiau šią sumą ji sumažino teismui pateikus dokumentus, patvirtinančius, kad „Axis Tech“ yra įtraukta į „Rafako“ kreditorių sąrašą.
2020 metų pabaigoje VKJ buvo priversta nutraukti sutartį su biokuro įrenginius stačiusia generaline rangove „Rafako“, nes ši dėl restruktūrizacijos tapo nepajėgi projekto įgyvendinti finansiškai ir techniškai. Dalis „Rafako“ subrangovų siekė iš Lenkijos bendrovės neatgautas lėšas atgauti tiesiogiai iš VKJ.
Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sieks kiek daugiau kaip 90 megavatų (MW), o šiluminė galia – apie 230 MW.
Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.