Vilniaus rinka

Aiškėja, kada bus atidaryta „Europos“ maisto aikštė

Prekybos centras „Europa“ jau pasirašė pagrindines sutartis su skirtingo asortimento restoranais, kurie veiks šiuo metu kuriamoje maisto aikštėje – jau išnuomota 95 proc. maisto aikštės ploto. Naujos kartos maisto aikštė – viena svarbiausių šiuo metu vykstančio „Europos“ atnaujinimo dalių. Nepaisant pandeminių aplinkybių, metų viduryje paskelbus apie prekybos centro atnaujinimo startą ir pirmajame aukšte planuojamą restoranų zoną, nuomininkus pavyko rasti greičiau nei per pusmetį.

Šiuo metu baigiami maisto aikštės patalpų įrengimo darbai, atidarymas suplanuotas 2022 m. sausio mėnesį,  įpusėjus prekybos centro atnaujinimui. Prekybos centro „Europa“ maisto aikštėje vienu metu galės lankytis 300 svečių, iš viso 800 kv. m maisto aikštės plote numatytos vietos 10 restoranų. Maisto aikštės valdytoja – plačią patirtį prekybos centrų ir viešojo maitinimo koncepcijų vystymo srityje turinti bendrovė „Sapus“.

„Pandeminė situacija maisto paslaugų tiekėjams kupina iššūkių, todėl savo veiklos plėtrai jie ieško tik išskirtinių projektų ir traukos centrų. Maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės itin susidomėjo galimybe įsikurti atsinaujinančiame prekybos centre „Europa“, kuris yra orientuotas į aplinkiniuose verslo centruose dirbančius ir moderniuose daugiaaukščiuose gyvenančius žmones“, – sako Aurimas Namajuška, „Sapus“ vadovaujantis partneris.

 

Pasak A. Namajuškos, aktyvi maisto aikščių plėtra vyksta Europos ir JAV rinkose – pastaraisiais metais jų skaičius augo po 2-3 kartus. Dabartinių maisto aikščių koncepcijos artimos komercinio nekilnojamojo turto rinkos tendencijoms, kai socialiniai poreikiai keliami aukščiau už komercinius, siekiama suteikti unikalius, vis atsinaujinančius, pozityvius potyrius, nuolat stebinti vartotojus. Būtent šie argumentai tampa paskata žmonėms susitikti fizinėje vietoje, kartu smagiai praleisti laiką.

Naujos kartos maisto aikštėje prekybos centre „Europa“ lankytojai ras Italijos virtuvę, kurią atstovaus rinkoje ir kritikų gerai vertinamas picų kepėjas, taip pat bus Sakartvelo virtuvė, ypatingi burgeriai, Pietų Azijos virtuvę atstovaus tokie patiekalai kaip „wok“, „wrap“, Pietų Europos – paelija, Japonijos – sušiai, taip pat rinkoje nauji ukrainietiško maisto pasiūlymai. Maisto aikštėje įsikurs ir visiems gerai žinomų, ir naujų maisto gamintojų vardų. Maisto aikštė turės integruotą „pop-up“ kulinarijos erdvę, kuri bus skirta renginiams ir trumpalaikei nuomai.

Pagrindinio lankytojų srauto maisto aikštėje tikimasi dienos metu, todėl renkant restoranus daug dėmesio buvo kreipiama į aptarnavimo greitį ir asortimento aktualumą. Tačiau erdvė bus pritaikyta užsukti ir po darbo valandų – specialiai tam numatyta dengta nauja terasa su poilsio zona. 

 

„Įgyvendindami pokyčius siekiame, kad „Europa“ būtų patrauki lankytojams, ne mažiau svarbu ir tai, kad čia potencialą matytų ir savo veiklą plėtotų skirtingų sričių verslai. Pastarąjį pusmetį daug ir intensyviai dirbome, atnaujinimą deriname su įprasta prekybos centro veikla, jau matome pirmuosius rezultatus – sutartis su naujais nuomininkais“, – sako Eglė Juškienė, prekybos centro „Europa“ vadovė.

Šiuo metu iš esmės atnaujinamos „Europos“ bendrosios erdvės, interjeras, klientų poreikiams naujai pritaikomi mažosios architektūros elementai. Tokios apimties prekybos centro „Europa“ atnaujinimas pradėtas atsižvelgiant į aplinkybes, kad nuo jo atidarymo 2004-aisiais iš esmės pasikeitė ir aplinkinis verslo rajonas, ir lankytojų poreikiai bei vartojimo įpročiai. 

Prieš dvi savaites apie planus prekybos centre „Europa“ atidaryti naujos koncepcijos parduotuvę pranešė ir vienas didžiausių buities elektronikos mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje „Avitela“.

 

Iš viso prekybos centro „Europa“ savininkas „Baltic Horizon Fund“ į atnaujinimą investuoja 5 mln. eurų. Baigti visus susijusius darbus planuojama pirmąjį 2022 m. pusmetį. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
hmmm

europa jau dabar stipriai pagražėjus, kol nebuvo pakeistos grindys, atrodė, kad visai nieko, dabar matosi, kaip viskas buvo pasenę ir nemodernu

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button