Prezidentas Gitanas Nausėda darbo vizito Vokietijoje metu ketina aptarti ir Kinijos spaudimo Lietuvai klausimą, teigia vyriausioji šalies vadovo patarėja Asta Skaisgirytė. Vis dėlto prezidento patarėja atkreipia dėmesį, kad Prezidentūra iš Lietuvoje įsikūrusių vokiškų kompanijų, kurios bendradarbiauja su Kinija, yra gavusi patikinimą, kad jos apie pasitraukimą nesvarsto.

„Gerai, kad prieš vizitą gavome patikinimą iš Vokietijos kompanijų, kurios yra įsikūrusios Lietuvoje, kad jos neketina trauktis“, – LRT radijui teigė A. Skaisgirytė.

Ji patikino, kad Kinijos klausimu prezidento vizito Vokietijoje metu bus diskutuojama ir su šios šalies lyderiais.

„Taip, kadangi Kinija kaip ir įvedusi tokias nepaskelbtas sankcijas Lietuvai. Ir vienas iš tų sankcijų aspektų yra grasinimas tarptautinėms kompanijoms, kad jeigu Lietuva nesikeis, tai tos tarptautinės kompanijos, taip pat ir vokiškos tarptautinės kompanijos, negalės toliau dirbti su Kinija. Dėl to prezidentas Gitanas Nausėda buvo visai neseniai sukvietęs verslo atstovus, taip pat ir politikus, Seimo frakcijų narius ir ministrus kalbėtis apie tai, tartis, kas darytina. Žinoma, kad prezidentas kalbės su Vokietijos lyderiais ir apie tai“, – sakė prezidento patarėja.

A. Skaisgirytė taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuva ir toliau laikosi siekio, kad santykiai su Kinija grįžtų į diplomatinių santykių vagą. Visgi, pasak jos, tam prireiks laiko.

„Lietuvos pozicija yra tokia, kad su Kinija iš principo pyktis nenorime ir norėtume, kad tie santykiai grįžtų į diplomatinių santykių vagą ir kad ekonomiškai mes kiek galima daugiau bendradarbiautume. Šia prasme turbūt kad ir Lietuva, ir Vokietija mąsto labai panašiai. Tačiau realybė yra tokia, kokia ji yra šiuo metu, šiuo konkrečiu metu“, – teigė prezidento patarėja.

„Ir puiku, kad Vokietija, kaip ir, beje, kitos ES šalys, išreiškė paramą Lietuvai. ES šalys ėmėsi ginti Lietuvos bylą Tarptautinėje prekybos organizacijoje. Tai manome, kad šie visi judesiai duos rezultatą“, – taip pat pažymėjo ji.

ELTA primena, kad Lietuvai leidus Vilniuje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. Kinija teigia, kad sprendimas pavadinti atstovybę „taivaniečių“ vardu rodo Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei, o tai, komunistinės valstybės atstovų įsitikinimu, prieštarauja „Vienos Kinijos“ politikai. Dėl jai neįtinkančio atstovybės pavadinimo Kinija ėmė Lietuvai taikyti ekonominio ir politinio spaudimo priemones.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist