Po dešimties metų, kai Vilniuje bus pilnai pastatytas „Teltonikos“ aukštųjų technologijų parkas, jame pagamintos produkcijos eksportas galėtų siekti iki 10 mlrd. eurų ir sudaryti 5 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP), sako šios daiktų interneto gamybos įmonių grupės vadovas Arvydas Paukštys.

 „Skaičiuojame, kad technologijų parkas po 10 metų veiks pilnu pajėgumu, o jame pagamintos produkcijos eksportas sieks apie 9–10 mlrd. eurų. Lietuvoje tai atitiks apie 5 proc. bendrojo vidaus produkto“, – trečiadienį, „Teltonikos“ susitarimo su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) renginyje kalbėjo A. Paukštys.

Pagal su ITRI pasirašytą 14 mln. eurų vertės susitarimą, „Teltonika“ įgis teisę naudoti instituto sukurtas puslaidininkių gamybos technologijų ir prietaisų licencijas, o ITRI įmonei padės rengiant detaliuosius projektus ir inžinerinius mokymus darbuotojams. Šiuo pagrindu Lietuvoje bus pradėta plėtoti lustų pramonę, Vilniuje statomas technologijų parkas.

Pasak A. Paukščio, 61 hektaro aukštųjų technologijų parką planuojama pastatyti per 10 metų. Jame bus įkurta 20 naujų pastatų ir investuota apie 4 mlrd. eurų.

Jame ketinama vykdyti puslaidininkių gamybos projektavimą, lustų gamybą, jų surinkimą ir testavimą.

„Įdarbinsime apie 8 tūkst. žmonių. Manau, kad tai bus vienas didžiausių technologijų parkų Rytų Europoje“, – sakė A. Paukštys.

Puslaidininkiai, pasak jo, bus naudojami daiktų interneto, automobilių įrenginių, galios modulių gamybai. Taip pat dalis technologijų galės būti panaudotos elektros gamybos įrenginiams, atsinaujinančioje energetikoje, elektromobilių ir jų įrenginių gamyboje.

„Kai Lietuvoje būsime sukūrę puslaidininkių pramonę, mūsų patirtis ir įranga leis praplėsti ateities 6G ryšių technologijas“, – pridūrė A. Paukštys.

Artimiausiu metu „Teltonika“ parengs detaliuosius projektų planus, kas gali užtrukti iki 2025 m. Juos parengus, A. Paukščio teigimu, per 5–6 metus „Teltonika“ galėtų pastatyti lustų surinkimo ir gamybos gamyklą.

Pagal su ITRI sudarytą sutartį, puslaidininkių pramonei Lietuvoje pradėti reikiamus projektus planuojama įgyvendinti iki 2027 m.

ELTA primena, kad gruodį „Teltonikos“ įmonių grupė su Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė investicijų sutartį dėl 96 mln. eurų vertės 14 ha Teltonika High-Tech Hill“ antrojo etapo technologijų parko.

Lukas Juozapaitis (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.