Vilniaus rinka

A. Armonaitė: smulkioji ne maisto prekyba galima, jei tai daroma bekontakčiu, saugiu būdu

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad smulkioji prekyba ne maisto prekėmis galima, jeigu tai daroma bekontakčiu būdu ir laikantis visų saugumo reikalavimų.

„Smulkioji ne maisto prekyba nėra uždrausta. Internetu, telefonu, socialiniuose tinkluose žmonės ir toliau gali užsisakyti jiems reikiamas prekes, jeigu jos yra pristatomos į namus arba atsiėmimo punktuose. Tie atsiėmimo punktai gali nebūti labai sudėtingi – prie savo krautuvės durų galima įrengti bekontaktį atsiėmimo punktą. Prekyba nuotolinėmis, bekontaktėmis priemonėmis yra leidžiama Lietuvoje“, – Seime per Vyriausybės valandą sakė A. Armonaitė, atsakydama į „valstietės“ Laimos Mogenienės klausimą.

Ministrė nurodė, kad ketvirtadienį apie tai kalbėsis su prekybininkais.

„Šiandien po pietų susitinku su prekybininkais – ir didžiausiais, ir mažaisiais – ieškosime sprendimo, kaip galima sumažinti žmonių kontaktus, bet ir toliau prekiauti tomis nuotolinėmis, bekontaktėmis priemonėmis“, – teigė A. Armonaitė.

Vyriausybės priimtu nutarimu nuo trečiadienio turgavietėse galima prekiauti tik maistu, tuo metu parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto prekyba, nedraudžiama prekiauti ir ne maisto prekėmis.


Nuo trečiadienio įsigaliojus griežtesniems karantino ribojimams, smulkaus ir vidutinio verslo atstovai kritikuoja taisykles, ribojančias jų veiklą, ir sako, kad aiškinsis, ar taip nepažeidžiamas Konkurencijos įstatymas.

Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button