Vilniaus rinka

A. Armonaitė pakvietė technologijų gigantą IBM plėsti veiklą Vilniuje

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį susitiko su JAV technologijų kompanijos IBM Lenkijos ir Baltijos regiono padalinio atstovais ir pakvietė juos plėsti veiklą Lietuvoje.   

„Lietuva – konkurencinga rinka, suformavusi pasaulinio lygio žaidėjams patrauklią verslo aplinką. Spartiname skaitmeninių technologijų ir inovacijų vystymą, geriname verslo aplinką, sudarome palankias sąlygas investuotojams ir pasaulio talentams. Todėl pakviečiau pasaulio technologijų gigantą IBM plėsti veiklą mūsų šalyje“, – sako A. Armonaitė. 

Pirmaujanti pasaulyje informacinių technologijų kompanija IBM 2006 m. Vilniuje atidarė savo padalinį ir buvo viena pirmųjų JAV investuotojų Lietuvoje.  Dabar Lietuvos padalinyje dirba apie 300 darbuotojų. 

 

Susitikimo metu ministrė IBM atstovams pristatė Lietuvoje įgyvendinamas reformas informacinių išteklių, atvirų duomenų ir skaitmeninių viešųjų paslaugų srityse.  „Mūsų skaitmeninės pertvarkos prioritetas – saugumas, diversifikacija ir, žinoma, viešojo sektoriaus atvirumas naujoviškiems sprendimams“, – sakė A. Armonaitė. 

Praėjusią savaitę Seimo priimtu Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymu nubrėžta nauja hibridinė valstybės informacinių išteklių valdymo modelio kryptis,  leisianti lanksčiau ir efektyviau valdyti valstybės institucijų saugomus duomenis. Lietuva galės saugoti juos naudodama ne tik valstybinius, bet ir komercinius duomenų centrus ir debesijos technologijas. Tai užtikrins, kad svarbiausi mūsų valstybės duomenys bus apsaugoti bet kokiomis aplinkybėmis. 

Vyriausybė taip pat ypatingą dėmesį skiria kuo platesniam duomenų atvėrimui, kartu skatindama verslo produktų kūrimą. Per metus atvertų duomenų rinkinių skaičius padidėjo beveik dvigubai. Šiemet tikimasi atverti ne mažiau kaip 500 duomenų rinkinių, tarp kurių bus ir didelės vertės duomenys, galintys tapti naujų produktų ir technologijų pagrindu.  

 

Taip pat toliau intensyviai konsoliduojamas valstybės IT ūkis – nuo antrojo šių metų pusmečio konsolidavimo procese iš viso dalyvaus jau 130 viešojo sektoriaus institucijų, kurios gaus kokybiškas centralizuotas IT paslaugas.  Be to, aktyviai dirbama siekiant didinti elektroninių paslaugų skaičių ir padaryti jas prieinamas  kuo platesniam ratui žmonių. Elektroninėms paslaugoms plėtoti ir tobulinti numatyta apie 115 mln. eurų.  

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ytrewq

Šitas tinklapis virto kleptomanų, valdžios chronių, armonautų, šampaninių liberastų savireklamos įrankis, kaip jie ale stengiasi.Tai tipo ne koks skirtumas kad IBM patys nuspręs ar verta investuot daugiau į pigių smegenų išnaudojimą ar ne. Ir kas vadinama investicijomis?Kas daugiau investuoja? ,,Didelių” vardų korporacijos kurios net biuro kėdes nuomoja, ar tos kurios realiai stato, atsiveža įrangą, sukuria darbo vietas ne tik ofisiniam planktonui?

Botle living

Įdomu kiek jų jau priėmė Armonaites kvietimus, kažkaip nesigirdi nieko apie tai….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button