Verslininko Gintauto Pangonio kontroliuojamą Grigiškių bendrovę „Grigeo Baltwood“ ketinantis įsigyti ir 65 mln. eurų į ją investuoti žadantis Vokietijos verslininkas sako, kad sprendimą žengti į Lietuvą lėmė tvirta klientų bazė, galimybės įsigyti žaliavos bei stabili politinė aplinka.

Vokietijos „Homann Holzwerkstoffe Group“ vadovas ir vienintelis akcininkas Fritzas Hommanas (Fricas Homanas) interviu BNS sako, kad Lietuvos kryptį padiktavo į Rytus judanti rinka. Produkciją didžiausiems šalies baldų gamintojams tiekiančios grupės vadovas Grigiškėse ketina sukurti per 200 naujų darbo vietų, tačiau pripažįsta, kad surasti kvalifikuotų darbuotojų nėra lengva.

– Kodėl nusprendėte investuoti Lietuvoje?

– Kol kas dar nenusprendžiau, dar tik ketinu investuoti. Bet atsakyti labai lengva – čia turime labai gerą klientų ratą, labai geras galimybes apsirūpinti žaliava, čia yra daug žaliavinės medienos, taip pat, mano nuomone, čia turite labai aiškią politinę situaciją.

– Kuriose regiono šalyse dar veikiate?

– Turime dvi dideles gamyklas Lenkijoje ir dvi gamyklas Vokietijoje. Kadangi rinka juda į Rytus, mes turime sekti paskui rinką.

– Ar ketinate perkelti dalį veiklos iš Lenkijos į Lietuvą?

– Ne visai. Rinka auga ir mes čia turime savo klientų ratą. Tam tikrų pasikeitimų grupėje bus, nes valdant daug gamyklų, tarp jų visuomet vyksta judėjimas.

– Ar Lietuvą laikote savotišku tiltu į tolimesnes Rytų rinkas, pavyzdžiui, Rusiją?

– Gali būti. Tai priklausys nuo to, kas vyks Rusijoje, o šiuo metu niekas to nežino. Būčiau labai laimingas, jei čia viskas vyktų sklandžiai ir galėtume investuoti Lietuvoje.

– Kokią įtaką jūsų ketinimams investuoti Lietuvoje turėjo šalies parlamento sprendimas konsoliduoti valstybines miškų urėdijas?

– Nenorėčiau leistis į detales, tačiau girdėjau, kad dėl šio pasikeitimo bus mažiau biurokratijos ir gyventi bus lengviau.

– Ar esate girdėjęs apie planus Klaipėdoje steigti medienos klasterį? Ar ketintumėte prie jo prisijungti?

– Taip, apie tai esu girdėjęs. Turime gerus klientus Klaipėdoje, Kaune ir Kazlų Rūdoje, todėl mums nereikia eiti į klasterį. Jei investuojame čia (Grigiškėse – BNS), tuomet mums nereikia jungtis prie klasterio.

– Kas yra jūsų pagrindiniai klientai Lietuvoje?

– Mūsų klientai yra baldų gamybos įmonės, pradedant VMG (Vakarų medienos grupe – BNS), SBA, „Freda“ ir „Ikea Industry Lietuva“, „Vilniaus baldai“, taip pat parketo pramonės įmonė „Boen Lietuva“.

– Skelbta, kad ketinate investuoti 65 mln. eurų. Per kokį laikotarpį?

– Jei viskas pavyks sklandžiai, norėtume pradėti veiklą 2019 metų pavasarį. Tai reiškia, kad investicijos bus įgyvendintos per pusantrų metų.

– Ar gerai suprantu, kad didžioji investicijų dalis teks naujos gamyklos statyboms?

– Taip. Likusi dalis bus skirta darbuotojų įgūdžių tobulinimui, taip pat turime įsigyti naują įrangą.

– Šiuo metu „Grigeo Balwood“ dirba 140 darbuotojų, jų skaičių ketinate padidinti iki 350. Kaip vertinate situaciją Lietuvos darbo rinkoje?

– Sakyčiau, kad sparčiai augančiose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, nėra lengva surasti darbuotojų. Tačiau galima tai padaryti, jei viską darai teisingai, jei suteiki jiems perspektyvą, galimybę tobulėti ir moki pagrįstą atlyginimą.

– Ačiū už pokalbį.

Ketvirtadienį pranešta, kad Vokietijos „Homann Holzwerkstoffe Group“ įmonių grupei priklausanti medienos plaušo plokščių gamybos įmonė „Homanit Holding“ pasirašė ketinimų protokolą su Grigiškių bendrove „Grigeo“ dėl antrinės medžio plaušo plokščių gamybos įmonės „Grigeo Baltwood“ įsigijimo.

Viena iš sandorio sąlygų yra oficialus valdžios patikinimas, jog į „Grigeo“ teritoriją Grigiškėse bus nutiestas naujas kelias, kuris sumažintų sunkiasvorio transporto srautą kelyje Vilnius-Kaunas. Ketvirtadienį po susitikimo su investuotoju ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius BNS patikino, kad bus dedamos visos pastangos, jog toks kelias atsirastų.

„Homanit Holding“ pagrindinė įmonės veikla yra medienos plaušo plokščių gamyba, įmonėje dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų. 2016 metais įmonės apyvarta siekė 225 mln. eurų, pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – apie 33 mln. eurų.

Autorius: Mindaugas Samkus

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist