Vilniaus rinka

35 „Lidl Lietuva“ parduotuvės pelnė tarptautinį žaliųjų pastatų sertifikatą EDGE

Mažmeninės prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ parduotuvės ir Kauno rajone įsikūręs logistikos centras pelnė EDGE sertifikatą. Inicijuotas Pasaulio banko grupei priklausančios IFC, šis įvertinimas skiriamas statinių savininkams, kurių pastatams būdingas maksimalus išteklių panaudojimo efektyvumas.

„Džiaugiuosi, kad mūsų parduotuvės ir logistikos centras Lietuvoje pateko į efektyviausių pastatų pagal išteklių naudojimą gretas Baltijos šalyse. EDGE sertifikatas reiškia tarptautinį pripažinimą bei atskleidžia, kad mūsų pastatai yra gerai suprojektuoti, efektyviai naudoja energiją ir nekenkia aplinkai. Mūsų pasirinkti konstrukcijų variantai, atitinkantys EDGE reikalavimus, bei papildomi techniniai sprendimai užtikrina, kad mūsų darbuotojai dirba geriausiomis sąlygomis, o klientai kasdien gauna aukščiausios kokybės aptarnavimą“, – sakė Radostin Roussev-Peine, „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius.

Siekdama sertifikuoti savo statinių portfelį, „Lidl Lietuva“ bendradarbiavo su „thinkstep“-SGS konsorciumu. Ši tarptautinė organizacija siūlo pasaulinio lygio audito ir sertifikavimo paslaugas, turi didelę patirtį žaliųjų pastatų standartų rengimo ir taikymo bei tvariųjų statybų vertinimo srityje.

EDGE sertifikatą gavusios 35 „Lidl“ parduotuvės Lietuvoje veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje bei Plungėje, o logistikos centras – Kauno rajone, Ramučiuose. Įmonė, priklausanti „Schwarz Group“, ateityje planuoja EDGE sertifikavimui teikti ir kitus savo statinius.

„Lidl Lietuva“ įsipareigojo didinti efektyvumą ir padėti savo klientams sutaupyti“, – sakė Thomas Saunders, „thinkstep“ EDGE programos direktorius.


„Dėl itin išmanaus pastatų dizaino, padidinančio išteklių efektyvumą, „Lidl Lietuva“ pastatai pasižymi tvarumu ir efektyvumu, – pridūrė Harry Fernau, SGS Energetikos ir žaliųjų pastatų padalinio tarptautinių projektų vadovas. – Bendrovė nuosekliai siekia lyderystės tvarumo srityje, o EDGE sertifikatas yra jos pasiekimų patvirtinimas ir pripažinimas.“

EDGE padeda nekilnojamojo turto vystytojams statyti bei sertifikuoti žaliuosius pastatus greitai, nesudėtingai ir prieinamais kaštais. Drauge siūloma ir nemokama programinė įranga, skatinanti sprendimus, kurie padėtų sumažinti statybų medžiagoms gaminti reikalingas energijos ir vandens sąnaudas bent 20 proc., kas ir yra vienas iš EDGE sertifikato kriterijų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button