Biotechnologijų verslininkas Vladas Bumelis turi idėja – sukurti 500 darbo vietų ir pastatyti tris fabrikus, kuriuose būtų gaminami vaistai. Laidoje „Dėmesio centre“ plačiau apie tai kalbėjęs V. Bumelis teigė, kad svarstydamas apie vietą, kurioje galėtų atsirasti naujas mokslinis kompleksas, galvoja ne tik apie didžiuosius šalies miestus – Vilnių ar Kauną, – bet ir regionų galimybes.

„Žinote, niekas tuščioj vietoj neatsiranda. Kuriame naujas vaistų gamybos technologijas, bandomuosius vaistus, yra atliekami jų klinikiniai tyrimai, kol galiausiai vaistas pradedamas naudoti žmonių gydymui. Tie pajėgumai, kuriuos turime šiandien Lietuvoje, neleidžia plėstis, tad nuspręsta statyti naują kompleksą“, – kalbėjo V. Bumelis.

Verslininko teigimu, į naują kompleksą planuojama investuoti apie 200 mln. eurų. Pirmajame fabrike būtų gaminami produktai iš mikrobų ląstelių, antrajame – iš žinduolių ląstelių, trečiajame – ląstelių terapijos ir  kamieninių ląstelių produktai.

Paklaustas kodėl investicijas planuoja Lietuvoje, ir ar čia tam yra tinkamos sąlygos, V. Bumelis teigė, jog investicinė aplinka šalyje puiki – pelno mokestis tik 15 proc., o bankai šiuo metu pilni pinigų, trūksta tik gerų idėjų. Verslininko įsitikinimu, planuojama investicija būtų naudinga ne tik verslui, bet ir pagerintų visos šalies įvaizdį.

„Lietuva yra graži šalis, turėtume žiūrėti ne vien tik į Vilnių ir Kauną. Manau, kad idėja vystyti regionus yra reali. Panevėžys labai energingai įsijungęs į šitą projektą, jis priklauso laisvajai ekonominei zonai, mieste gera infrastruktūra. Tai atraktyvi vieta tokiom investicijoms. Nauda šaliai galėtų būti apie 300 mln. eurų per metus, nes biologinių vaistų kainos yra nepigios. Tokio komplekso atsiradimas prisidėtų ir prie Lietuvos įvaizdžio gerinimo“, – pasakojo V. Bumelis.

Plačiau apie planuojamas 200 mln. eurų investicijas ir vieną didžiausių kibernetinių atakų žiūrėkite laidoje „Dėmesio centre“.

Edmundas Jakilaitis, LRT TELEVIZIJOS laida „Dėmesio centre“, LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist