Užsienio investicijos

Viceministras: vyksta aktyvus procesas perkeliant verslus iš Baltarusijos į Lietuvą

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas sako, kad šiuo metu vyksta aktyvus procesas perkeliant verslus iš Baltarusijos į Lietuvą – kovo mėnesio pabaigos duomenimis, 42 Baltarusijos įmonės įsitraukė į relokacijos procesus.

„Vyksta aktyvus procesas perkeliant verslus iš Baltarusijos į Lietuvą – kovo mėnesio pabaigos duomenimis, 42 Baltarusijos įmonės įsitraukė į vadinamuosius relokacijos procesus, iš jų 11 jau įsisteigė Lietuvoje, o 9, turėjusios savo padalinius anksčiau Lietuvoje, planuoja tolesnę plėtrą“, – penktadienį šešėlinės „valstiečių“ Vyriausybės surengtoje diskusijoje apie verslo galimybes Rytų partnerystės šalyse sakė E. Meilūnas.

Jo teigimu, praėjusiais metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos siekė 1,79 mlrd. eurų.

 

„Bendras eksportas iš Lietuvos yra daugiau kaip milijardas eurų, tačiau lietuviškos kilmės prekių (eksportas – ELTA) yra apie 120 mln. eurų vertės. Perspektyviausi trys sektoriai – tekstilė, drabužių bei maisto pramonė“, – sakė E. Meilūnas.

Tuo metu prekybos apyvarta su Ukraina praėjusiais metais siekė apie 1,19 mlrd. eurų.

„Lietuvos eksportas į Ukrainą buvo beveik 600 mln. eurų. Iš Lietuvos Ukrainoje investuota maždaug 180 mln. eurų, o Ukrainos įmonės, verslas Lietuvoje investavo 85 mln. eurų. Perspektyviausi sektoriai eksportui būtų cheminės pramonės produktai, inžinerinės pramonės gaminiai, tekstilės ir drabužių gaminiai“, – sakė E. Meilūnas.

 

Anot jo, prekybos apyvarta su Sakartvelu praėjusiais metais sudarė beveik 64 mln. eurų, iš jų lietuviškos kilmės prekių eksportas – 8,63 mln. eurų. Perspektyviausi sektoriai lietuviškam eksportui į Sakartvelą yra cheminės pramonės produktai, inžinerinės pramonės gaminiai, drabužių gaminiai.

„Abipusės investicijos kol kas nėra labai didelės, Sakartvelas Lietuvoje investavo beveik 9 mln. eurų, Lietuva Sakartvele – nepilnus 6 mln. eurų. Yra daug galimybių investicijoms“, – nurodė užsienio reikalų viceministras.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button