Užsienio investicijos

Suomijos verslo milžinas pasirinko Vilnių

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Suomijos įmonės „Outokumpu“ globalių paslaugų centrą.

Tai pirmasis ir vienintelis didžiausio Europoje nerūdijančiojo plieno gamintojo paslaugų centras senajame žemyne.

Kompanijos padalinyje Lietuvoje jau dirba 80 skirtingų sričių specialistų. Planuojama, kad artimiausiu metu čia bus sukurta dar 100 naujų darbo vietų. Vilniuje įkurtame paslaugų centre dirbs finansų, IT, viešųjų pirkimų ir kiti aukštos kvalifikacijos specialistai.

 

Lietuva jau kelerius metus yra įsitvirtinusi regione kaip viena patraukliausių vietų steigti paslaugų centrus, tačiau tokie centrai paprastai siejami su bankais ar informacinių technologijų įmonėmis. Šiuo metu Vilniuje ir kituose šalies miestuose sėkmingai veikia „Barclays“, „Nasdaq“, „Western Union“, „CSC“ ir kitų globalaus verslo lyderių įsteigti paslaugų centrai.

Šios Suomijos įmonės atėjimas į Lietuvą mūsų šalyje įtvirtina naują itin perspektyvią investicijų kryptį – paslaugų centrą steigia gamybos įmonė. Valstybės vadovės teigimu, tai yra svarus įvertinimas ir ženklas užsienio investuotojams, kad Lietuva yra pasiruošusi priimti tokio pobūdžio investicijas.

Suomijos verslo milžinas pasirinko Vilnių
Nuotr.: Robertas Dačkus

Prezidentė pabrėžė, kad didžiausi pasaulyje verslai mato Lietuvą kaip galimybę kurti čia aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, vertina mūsų žmonių gebėjimus. Socialiai atsakingas Skandinavijos verslas ateina su aukšta kultūra ir etika, skatindamas ir mūsų verslą diegti šias savybes.

 

Suomija – viena skaidriausių šalių visame pasaulyje. Organizacijos „Transparency international“ paskelbtame korupcijos suvokimo reitinge ji užima 3 vietą. Valstybės vadovės teigimu, faktas, kad Suomijos įmonė investicijai pasirinko Lietuvą, parodo tvirtą mūsų ryšį su Šiaurės valstybėmis.

Suomijos įmonė „Outokumpu“ yra didžiausia Europoje ir viena lyderiaujančių visame pasaulyje nerūdijančiojo plieno gamintoja. Centrinė įmonės būstinė įsikūrusi Helsinkyje, o jos gamyklos veikia Suomijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Pernai kompanijos, kurios atstovybėse dirba daugiau kaip 10,5 tūkst. darbuotojų, pardavimo pajamos siekė apie 6 mlrd. eurų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button