Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio įrengimų gamintoja „Kinze“ plečia veiklą Lietuvoje ir kuria elektronikos produktų vystymo centrą Vilniuje. Per ateinančius trejus metus naujajame centre bendrovė planuoja įdarbinti 25 aukštos kvalifikacijos elektronikos specialistus ir programų sistemų inžinierius.

„Sprendimą vieną svarbiausių savo centrų kurti Vilniuje priėmėme labai greitai. Lietuvoje jau ketverius metus gaminame produkciją, esame patenkinti šalies specialistų darbo kultūra ir kompetencijomis, todėl iš „Investuok Lietuvoje“ gavę informacijos apie tyrimų potencialą bei rinkos kompetencijas ir dar kartą pasitikrinę galimybes vizito metu nusprendėme, kad Lietuva puikiai tiks vystyti inovatyviausią bendrovės produkciją“, – teigia „Kinze“ vykdantysis direktorius Brian McKown.

2013 metais Lietuvoje įsikūrusi ir žemės ūkio įrangą Trakų rajone gaminanti bendrovė naujame tyrimų ir vystymo centre Vilniuje kurs mechaninių įrengimų valdymui skirtus elektronikos valdiklius ir programinę įrangą, diegiamus į žemės ūkio techniką ir daugelį kitų daiktų interneto sričių, kuriose svarbus našumas ir patogumas vartotojui.

Visgi tikimasi, kad ateityje jų pritaikymas bus platesnis, nes dėl žemės ūkio veiklų specifikos jie bus atsparūs drėgmei, chemikalams, didelėms vibracijoms, dulkėms ir kitoms ekstremalioms gamtinėms ir klimatinėms sąlygoms. Tokios technologijos ateityje gali būti naudojamos geležinkelių transporte ir daugelyje kitų sričių.

Lietuvoje įsikursiančiame centre dirbantys specialistai bus atsakingi už mechaninių ir elektroninių komponentų kūrimą, programinės įrangos bei vartotojo sąsajos vystymą, testavimą ir galutinio produkto pritaikymą rinkai. Šios sistemos taip pat bus diegiamos ir į Lietuvoje gaminamą produkciją, todėl bendrovė tikisi, kad tai padidins ir šios produkcijos paklausą rinkoje.

„Pastaruoju metu Lietuva pritraukė didelių gamybos investuotojų, tai svarbus lūžis šalies investicijų pritraukimo istorijoje. Visgi Lietuva pamažu turėtų galvoti, kaip kilti vertės grandinėje, tai yra, kaip paskatinti investuotojus šalia didelių gamyklų įkurdinti ir nedidelius, tačiau aukštą pridėtinę vertę kuriančius tyrimų ir produktų vystymo centrus. Taip pamažu transformavosi informacinių technologijų sektorius, šia linkme turėtų judėti ir gamyba“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius Gediminas Koryzna.

„Kinze Manufacturing“ 1965 metais įkūrė Jon Kinzenbaw, iki šių dienų ji priklauso Kinzenbaw šeimai. Veiklą pradėjusi kaip nedidelės ūkio technikos remonto dirbtuvės, šiandien bendrovė yra viena lyderiaujančių pasaulyje inovatyvios, patvarios ir efektyvios sėjimo, sodinimo bei grūdų transportavimo technikos gamintojų.

Šiuo metu „Kinze Manufacturing“ dirba daugiau nei 400 darbuotojų. Bendrovė turi padalinius tik namų rinkoje JAV ir Lietuvoje.

Straipsnis parengtas pagal pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist