Šią savaitę su Vilniumi ir jo galimybėmis verslui susipažįsta vieni iš pažintinės programos „Workation Vilnius“ laimėtojų – inžinerijos giganto „Siemens AG“ komanda iš Šveicarijos. Derindami darbą ir atostogas, svečiai turi galimybę įvairiapusiškai atrasti Vilnių – pažinti jo verslo aplinką ir bendruomenę, bei pasinerti į miesto siūlomas laisvalaikio pramogas.

Vokiečių inžinerijos gigantė „Siemens“ patenka į įtakingo žurnalo „Forbes“ sudaromą vertingiausių pasaulio įmonių penkiasdešimtuką. Į Vilnių atvyko 10 žmonių komanda iš Šveicarijoje įsikūrusio išmaniosios infrastruktūros padalinio (angl. „Siemens Smart Infrastructure“), kuriančio išmanius programinės įrangos sprendimus energetikos tinklams ir pastatų sistemoms.

Nuotr.: Monikos Krilavičienės

„Mūsų komanda sudaryta iš skirtingų sričių specialistų, todėl mums labai svarbu sklandžiai bendradarbiauti tarpusavyje. Per savaitę Vilniuje būdami kartu tikimės daug nuveikti, taip pat norime pasikrauti naujų idėjų ir įkvėpimo“, – viešnagės lūkesčiais dalijosi komandos atstovas Michael Sinniger.

„Workation Vilnius“ taps proga skirtingomis užduotimis besirūpinantiems ir konkrečiam projektui suburtos komandos nariams daugiau laiko praleisti drauge. Specialistai pastebi, kad vis populiarėja tendencija įmonėms skirti laiko komandas vienijančioms bendroms išvykoms į užsienį, kur kartu leidžiamos ne tik darbo, bet ir laisvalaikio valandos.

Nuotr.: Monikos Krilavičienės

„Rengdami programą „Workation Vilnius“ norėjome pasinaudoti šia tendencija ir darbostogų vietos ieškančioms bendrovėms pasiūlyti pažinti Vilnių. Tradiciškai su darbostogomis siejami šiltieji kraštai, tačiau dėl puikiai išvystytos verslo infrastruktūros, miesto kompaktiškumo bei aktyvaus kultūrinio gyvenimo, Vilnius taip pat yra tobulas miestas tokioms išvykoms rengti“, – sako programos sumanytojos Vilniaus verslo ir turizmo plėtros  agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Aplikuodama į „Workation Vilnius“ programą, „Siemens“ komanda nurodė jau turinti šiek tiek žinių apie Vilniaus pasiekimus informacinių technologijų srityje bei IT specialistų gausą. Savo viešnagės metu komanda su šia sritimi susipažįsta giliau – suplanuoti susitikimai su Vilniuje veikiančiomis technologijų srities bendrovėmis, agentūra „Investuok Lietuvoje“, Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Dalykinius susitikimus papildo laisvalaikio pramogos – turai po miestą,  įvairios ekskursijos, lietuviško maisto degustacijos. Pajusti, ką reiškia dirbti Vilniuje, komanda gali dirbdama pačiame miesto centre įsikūrusioje naujoje bendradarbystės erdvėje „UMA GO9“ – čia ji ne tik turi patogią darbo vietą, bet ir gali susipažinti su kitais šioje erdvėje dirbančiais specialistais.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

„Siekiame, kad programos dalyviai per savaitę susidarytų kuo stipresnį įspūdį, ką reiškia dirbti ir gyventi Vilniuje, pažintų vietinę kultūrą ir žmones. Iš praėjusių metų patirties pastebime, kad tokiais įspūdžiais apie Vilnių „Workation“ dalyviai aktyviai dalijasi su savo draugais ir kolegomis, o tai leidžia žiniai apie Vilnių sklisti tarp verslo įmonių. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę Vilniuje viešėję programos dalyviai „Monese“ tikino, kad apie programą sužinojo iš praėjusių metų dalyvių „BT Group“ rekomendacijų“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“ programą „Workation Vilnius“ rengia antrus metus iš eilės. Programos tikslas – suteikti galimybę verslams atrasti Vilnių.  Praėjusią savaitę Vilniuje praleido itin  sparčiai auganti finansinių technologijų bendrovė iš Didžiosios Britanijos „Monese“, kuri tikino, kad „Workation Vilnius“ programa suteikė progą giliau susipažinti su Vilniaus „fintech“ ekosistemos ypatybėmis. Paskutinę „Workation Vilnius“ programos savaitę laukiama Didžiosios Britanijos avialinijų „British Airways“ atstovų.

Nuotr.: Monikos Krilavičienės
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist