Stebėjimo, vaizdo valdymo ir fizinio saugumo informacijos valdymo programinės įrangos kūrėja „AxxonSoft“ paskelbė apie planus atidaryti biurą Lietuvoje. Naujasis padalinys bus neatsiejama pasaulinės plėtros komandos, gaminančios kompiuterinio matymo produktus, dalis. Dirbtiniu intelektu paremti kompanijos sprendimai užtikrina fizinį saugumą ir padeda vykdyti įvairias su stebėsena susijusias verslo užduotis. Įmonė planuoja per pirmuosius trejus metus Lietuvoje pasamdyti ne mažiau kaip 25 specialistus.  

„AxxonSoft“ – 2003 metais Murato Altuevo įsteigta tarptautinė įmonė. Sukūrusi „Motion Wavelet“ – patentuotą vaizdo kodą, leidžiantį kurti didelės apimties skaitmenines vaizdo stebėsenos sistemas – įmonė greitai išgarsėjo.  

Per trejus metus jie tapo pripažintais saugumo programinės įrangos kūrėjais Rusijoje, o 2007 metais pradėjo plėstis į užsienį. 2008 metais pagal pajamas „AxxonSoft“ tapo didžiausia atvirojo tinklo vaizdo valdymo programinės įrangos kūrėja Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos regione. Nuo 2016 metų tyrimų ir plėtros srityje įmonė susitelkė į gilią mokymusi paremtą vaizdo analizę ir taip parengė neuroniškojo grandyno mokymosi programą (angl. turnkey neural network training program). Įmonė priėmė strateginį sprendimą visame pasaulyje plėsti pardavimo pajėgas ir kurti dirbtiniu intelektu paremtus sprendimus, atitinkančius kiekvieno kliento poreikius.  

Pasak „AxxonSoft“ įkūrėjo M.Altuevo, Lietuva buvo pasirinkta kaip vieta programinės įrangos kūrimo paslaugoms ne tik dėl aukšto IT švietimo lygio, bet ir dėl valstybės teikiamos paramos. “Mums sekasi bendradarbiauti su universitetais visose šalyse, kur dirbame, ir mes tikrai taikysime šią praktiką Lietuvoje“, – sako jis. 

„Džiugu matyti, kad tokios pažangios įmonės kaip „AxxonSoft“ kuriasi Lietuvoje. Jos siūlo patrauklų darbą naujausių modernių technologijų srityje: kompiuterinio matymo, dirbtinio intelekto ir nuotolinių išteklių kompiuterinių technologijų. Tai toks darbas, kuris skatina mūsų inžinierius tobulėti ir varžytis tarptautinėje arenoje“, – sako „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis. 

Nuo pat įsikūrimo privatiems asmenims priklausančioje ir iš privačių lėšų finansuojamoje „AxxonSoft“ visame pasaulyje dirba per 600 darbuotojų, iš kurių maždaug 300 yra inžinieriai. Įmonė tikisi per trejus metus beveik padvigubinti savo technikų komandą. Įmonės programinė įranga parduodama per platų partnerių tinklą daugiau nei 140 šalių. Ši programinė įranga naudojama šimtuose tūkstančių viešųjų institucijų ir vyriausybinių agentūrų bei užtikrina saugos paslaugas komercinėms įmonėms ir mažesnėms bendrovėms – visame pasaulyje veikia apie 2,5 milijono tokių kamerų.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist