Profesionalių dronų technologijų įmonė „Light a Sky“ pritraukė 200 tūkst. eurų investiciją. Pasak įmonės vykdomojo direktoriaus Vytauto Reiso, ši suma bus panaudota naujoms technologijoms įsigyti ir plėtrai į užsienio šalis.

„Dronų technologija dabar išgyvena aukso amžių. Ir ne tik dėl didesnio visuomenės susidomėjimo technologijų galimybėmis. Pasaulio „žaliasis kursas“ pastaraisiais metais diktuoja ne tik politinę, bet ir verslo dienotvarkę, tad padidėjusį dėmesį dėl poveikio aplinkosaugai pastebi svarbiausi – logistikos, gamybos ir energetikos – sektoriai. Be abejo, ir pirotechnikos bei renginių rinka, nes jai atsirado alternatyva – pramoginiai dronai. Pasaulis sutaria – dronai yra tvaresni ir taip, kaip fejerverkai, nekenkia aplinkai, dronų suformuotos spalvotos figūros danguje negąsdina laukinių gyvūnų ir naminių augintinių, o svarbiausia – juos panaudoti galima ne kartą. Be to, tobulėjant 5G technologijai, vietos stebėjimas taps tikslesnis ir dronai galės skristi arčiau vienas kito, kad danguje sukurtų detalesnius bei sudėtingesnius piešinius, todėl netrukus tokie sprendimai turėtų atsirasti daugumos didžiųjų įmonių reklamos biudžetuose. Tai – sparčiai auganti rinka su didžiuliu potencialu, tad pritraukti pirmąją 200 tūkst. investiciją nebuvo sudėtinga“, – šypsosi V. Reisas.

Pasaulinė statistika rodo, kad prieš pandemiją ir ribojimus, 2019 m., didžiausios fejerverkų importuotojos buvo JAV (368 mln. JAV dolerių), Vokietija (141 mln. JAV dolerių), Nyderlandai ( 46 mln. JAV dolerių), Jungtinė Karalystė ir Lenkija (po 39,6 mln. JAV dolerių), tačiau praėjusiais metais įvairios šalys paskelbė ateityje taikysiančios arba svarstančios taikyti „žaliojo kurso“ standartus ir šiai sričiai. Būtent tai lėmė, kad viename didžiausių renginių sporto pasaulyje – 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje – be įprastų fejerverkų danguje trimatės figūros buvo formuojamos ir dronais. Fejerverkų naudojimą savo didžiųjų švenčių metu paskelbė mažinanti ir Kinija bei Indija, netgi Sidnėjus, garsėjantis savo įspūdingais fejerverkais Naujųjų metų naktį, po tragiškų gaisrų miškuose svarsto fejerverkus pakeisti sparčiai populiarėjančių dronų šou.

„Markets and Markets“ ataskaita rodo, kad bendra dronų rinka pasaulyje 2020 m. siekė 18,28 mlrd. JAV dolerių, tačiau prognozuojama, kad 2027 m. ji augs dvigubai – pasieks 40,90 mlrd. JAV dolerių. Konkrečiai dronų, skirtų pramoginiams renginiams, rinka 2020 m. siekė 2.63 mlrd. JAV dolerių, tačiau iki 2028 m. ji turėtų padidėti net šešis kartus – iki 12.31 mlrd. JAV dolerių.

Pasak V. Reiso, itin išaugęs susidomėjimas dronų šou pastebimas jau dabar: „Light a Sky“ jau turi užsakymų įvairiems renginiams ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ir  Vokietijoje. Gauta investicija bus panaudota naujų technologijų įsigijimui ir dronų „parko“ plėtrai, kad šią išaugusią šviesos dronų renginiuose paklausą būtų galima tinkamai įgyvendinti.

Dronų šou sukurti – sinchronizuoti ir vienu metu valdyti šimtą dronų – naudojamos sudėtingos ypatingų įgūdžių ir specifinių žinių reikalaujančios programos. Tokio tipo pasirodymus dėl skrydžių saugos būtina suderinti su „Transporto kompetencijų agentūra“, o dėl oro erdvės rezervavimo – su „Oro navigacija“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist