Užsienio investicijos

Plėsdama savo veiklą pasaulyje bendrovė „AmerisourceBergen“ steigia biurą Vilniuje

Pasaulinė sveikatos priežiūros paslaugų ir prekybos lyderė „AmerisourceBergen“ plečia savo veiklą Vilniuje, kur jau veikia jos dukterinė logistikos įmonė „World Courier“. Naujasis „AmerisourceBergen“ biuras, duris atversiantis 2020 m. sausį, bus atsakingas už finansus, biudžetą, apskaitą, skaitmeninius verslo sprendimus, klientų aptarnavimą ir žmogiškuosius išteklius. Per ateinančius penkerius metus bendrovė ketina sukurti 200 darbo vietų ir investuoti 30 mln. Eur. 

„AmerisourceBergen“ nuolatos ieško naujų galimybių skatinančių bendrovės augimą, plėtrą į naujas rinkas ir  leidžiančių padidinti sveikatos paslaugų prieinamumą milijonams žmonių. Globalios plėtros didinimas yra svarbi šio darbo dalis, – sako „AmerisourceBergen“ komercializacijos prezidentas Dougas Cookas. – Įsteigę „World Courier“ pardavimų ir logistikos padalinį, galėjome įvertinti gabius vietos specialistus, infrastruktūrą ir Vilniaus pasiekiamumą. Bendradarbiaudami su agentūra „Investuok Lietuvoje“, Ekonomikos ir Inovacijų ministerija ir kitomis įstaigomis, kurios mums labai padėjo nusprendėme atidaryti naują „Amerisource Bergen“ biurą. Įmonės tikslas – kurti sveikesnę ateitį. Tikimės, kad į naująją komandą Vilniuje ateis dirbti šiuo tikslu tikintys profesionalai, su kuriais kartu gerinsime sveikatos paslaugų teikimą visame pasaulyje“.

Minėta „AmerisourceBergen“ plėtra vykdoma praėjus mažiau kaip dvejiems metams po sėkmingo „World Courier“ įsteigimo. „AmerisourceBergen“, kuri didžiausių bendrovių sąraše „Fortune500“ yra 10 vietoje, įsikurs naujajame Vilniaus centre esančiame „Quadrum“ pastate.

 

Jau penktus metus iš eilės per metinius Bendrųjų ir užsakomųjų paslaugų apdovanojimus (angl. Shared Services and Outsourcing Awards) Vilnius pristatomas kaip viena geriausių vietų bendrosioms ir užsakomosios paslaugoms teikti. Daugelis didžiųjų pasaulio paslaugų centrų, kaip antai: „Western Union“, „Nasdaq“, „Booking.com“, „Cognizant“ ir „Moody’s“, jau pasirinko Vilnių savo biurams. Minėtas bendroves atviliojo informacinių technologijų specialistai, miesto infrastruktūra, palankios sąlygos verslui ir vietos savivaldybės bei šalies vyriausybės požiūris, kad nieko nėra neįmanomo.

Svarbiausias veiksnys, pritraukiantis užsienio investuotojus į Lietuvą, yra talentingi profesionalai. Lietuvos gyventojai pirmauja Europos Sąjungoje pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių skaičių, net 80 proc. jaunuolių kalba anglų kalba, o daugiau kaip pusė visų lietuvių kalba dviem arba daugiau užsienio kalbomis. Kaip didžiausias šalies miestas, Vilnius yra daugelio jaunųjų talentų gyvenamoji vieta – beveik 60 proc. Vilniaus gyventojų yra nuo 20 iki 59 metų amžiaus. Tai ypač svarbu kuriant ir plėtojant Vilniaus, kaip dinamiško regiono centro, įvaizdį.

Džiaugdamasis „AmerisourceBergen“ atėjimu, Ekonomijos ir Inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius sakė: „Per pastaruosius kelis mėnesius dalį funkcijų perkelti į Lietuvą nusprendė dvi iš dešimties didžiausių JAV bendrovių. „AmerisourceBergen“ sprendimas steigti naują verslo paslaugų centrą Lietuvoje ne tik svarbus dėl sukuriamų darbo vietų, bet ir įrodo, kad Lietuvoje kuriama verslui palanki aplinka, vertinama vis didesnės dalies JAV įmonių. Tai svarbu siekiant, kad į Lietuvą pritraukiamų investicinių projektų skaičius vis augtų“.

 

Pritardamas ministrui, užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas įvertino šalies pasaulinių verslo paslaugų sektorių (angl. GBS): „AmerisourceBergen“ sprendimas steigti biurą Vilniuje rodo Lietuvos pasaulinių verslo paslaugų sektoriaus pažangumą ir šalies verslo klimato patrauklumą. JAV įmonės įdarbina 30% visų paslaugų centrų darbuotojų ir yra didžiausi sektoriaus darbdaviai, kuriems priklauso ketvirtis visų veikiančių paslaugų centrų, o „AmerisourceBergen“ ketina šį sektorių pakylėti į aukštesnį lygį čia vystydama skaitmeninius verslo sprendimus. Sveikatos priežiūros paslaugos yra svarbi augančios pasaulio ekonomikos dalis, o su „AmerisourceBergen“ atėjimu Lietuva atsidurs pačioje šios sėkmingos veiklos širdyje“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button