Užsienio investicijos

Mokėjimų startuolis „SumUp” atidaro biurą Vilniuje

Kortelių aptarnavimo ir mobiliųjų mokėjimų paslaugų bendrovė „SumUp“ steigia biurą Vilniuje. Įmonė šiuo metu veikia 31 Europos šalyje, Brazilijoje ir JAV, jos vertė kasmet stabiliai auga maždaug po 100 procentų. Naujasis biuras Lietuvoje prisidės prie įmonės plėtros Baltijos regione. Trijų metų laikotarpiu planuojama pasamdyti 30 žmonių. Šiandien „SumUp” Lietuvos Bankas suteikė elektroninių pinigų įstaigos licenciją.

„SumUp“ buvo įsteigta 2012 metais Londone, siekiant įdiegti kitokio pobūdžio kortelių priėmimo paslaugas smulkiesiems verslininkams. Dėl biurokratijos, didelių mokėjimo aparatūros kaštų smulkieji verslininkai ilgą laiką nebuvo pakankamai gerai aptarnaujami įprastinių mokėjimo paslaugų tiekėjų. Patentuota „SumUp“ technologija leido net ir mažiausiems verslams pradėti priimti mokėjimus kortelėmis. Šios įmonės paslaugomis naudotis gali bet kas, pradedant Lietuvos amatininkais ir baigiant vaikų auklėmis Brazilijoje.

Planuodama tolesnę plėtrą, įmonė dairėsi į daugelį Europos valstybių. Anot „SumUp“ Lietuvos generalinės direktorės Sigutės Kuncevičiūtės, novatoriška ir technologijoms palanki verslo aplinka bei nuolatinė viešojo sektoriaus parama buvo pagrindiniai veiksniai renkantis Lietuvą.

 

„Pagrindiniai naujos vietos pasirinkimo kriterijai buvo inovacijos ir palankumas finansų technologijoms, talentų gausa ir institucijų parama. Viską radome čia, Lietuvoje“, – sako Sigutė Kuncevičiūtė.

Bendrovė planuoja tapti aktyvia finansų technologijų bendruomenės dalimi Lietuvoje ir tikisi artimiausioje ateityje išplėsti biurą Vilniuje ir padidinti jame dirbančių žmonių skaičių.

Ekonomikos ir Inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui „SumUp“ sprendimas kurtis Vilniuje yra ne tik pozityvi žinia pasauliui apie stiprią Lietuvos finansų technologijų sektoriaus reguliacinę aplinką, bet ir puikios galimybės vietos verslui:

 

„Vienu vertingiausių ir perspektyviausių Europos finansų technologijų startuolių laikomas „SumUp“ nuo daugelio kitų Lietuvoje įsikūrusių šios industrijos įmonių skiriasi tuo, kad orientuojasi į verslui skirtas paslaugas. „Fintech“ įmonių kuriamos konkurencijos naudą pajuto jų paslaugomis besinaudojantys privatūs vartotojai, tačiau šie instrumentai svarbūs smulkiems verslams, norintiems dirbti skaidriai bei suteikti galimybę vartotojams atsiskaityti už prekes ir paslaugas inovatyviais būdais“, – teigia p. Sinkevičius.

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas tikisi, kad „SumUp“ paslaugos paspartins smulkaus verslo augimą Lietuvoje.

„Tai startuolis, suteikiantis galimybes smulkioms įmonėms atliepti klientų poreikius. Tai turėtų padidinti mažų prekybininkų, priimančių mokėjimus kortelėmis, augimą, tuo pačiu paskatinti žmones drąsiau pradėti savo verslą. Džiaugiamės, kad „SumUp“ mato Lietuvos potencialą padėti jų įmonei dar sparčiau augti“, – sako M. Katinas.

„SumUp“ turi 15 biurų visame pasaulyje. Kompanijoje dirba daugiau nei 1500 žmonių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button