Pasaulinėje rinkoje medicinos matavimo sistemų ir svarstyklių srityje pirmaujanti bendrovė „seca” savo 15-ąjam padaliniui pasirinko Vilnių. Tai bus pirmasis tik su įrangos kūrimu susijęs padalinys. Šiuo žingsniu „seca” siekia savo veiklą pakreipti kita linkme – iš svarstyklių gamybos į programinės įrangos ir sistemų teikimą. Iš pradžių „seca” įdarbins 10 IT specialistų, kurie kurs programinės įrangos sprendimus, padėsiančius bendrovei patekti į naujas medicinos veiklos sritis. Iki 2021 m. planuojama komandą išplėsti iki 25 darbuotojų.

„seca”  – tarp tradicijų ir inovacijų

1840 m. įsteigta kaip svarstyklių gamintoja, šiandien „seca” yra pasaulinės rinkos lyderė medicinos matavimo ir svėrimo įrangos srityje. Bendrovės buveinė yra Hamburge, Vokietijoje, o jos 15 padalinių įsikūrę skirtingose pasaulio šalyse. Savo veiklą „seca” vykdo pasaulinėje rinkoje – tiksliau sakant, daugiau kaip 110 šalių.

Bendrovė siūlo ne tik medicinos matavimo sistemas ir svarstykles, bet ir inovatyvias tarpusavyje sąveikaujančias matavimo stotis, bendru tinklu sujungtus gyvybiškai svarbių duomenų monitorius, kūno sudėties analizės prietaisus (mBCA), ir paslaugų ir programinės įrangos sistemas, kurios palengvina kasdienį medicinos darbuotojų darbą. Be to, „seca” daug investuoja į elektroninių medicinos įrašų vertinimo sprendimus, kurie skaitmenizuojant procesus („Medicina 4.0″) padės optimizuoti paciento sveikatos būklės vertinimą. Kasmet į tyrimus ir plėtrą investuojama daugiau kaip 10 procentų pajamų.

Greitas augimas su Lietuvos talentais

Skaitmenizacija keičia sveikatos priežiūros rinką, o kartu su ja keičiasi reikalavimai produktams ir sistemų sprendimams. Bendrovė kuria novatoriškas technologijas ir bendradarbiauja su toli į ateitį žvelgiančiais specialistais, kurie padeda jai įsitvirtinti kitose veiklos srityse.

„Siekdami patenkinti augantį skaitmeninių sprendimų poreikį, norime toliau plėsti veiklą programinės įrangos srityje. Šiuo metu ieškome išsilavinusių ir talentingų darbuotojų (ypač skaitmeninimo srityje), kurie papildytų mūsų ekspertų komandą Hamburge. Jų randame Lietuvoje”, – sako technologijų vykdomasis direktorius Frederikas Vogelis. Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, gausu matematikos, gamtos ir techninius mokslus baigiančių specialistų, o daugiau kaip pusė visų gyventojų moka bent dvi užsienio kalbas. „Be to, vargu, ar kurioje kitoje šalyje rastume tokią pažangią skaitmeninę infrastruktūrą arba tokią ryškią skaitmeninę socializaciją, kokia yra Lietuvoje. Esame įsitikinę, kad su naujuoju programinės įrangos kūrimo centru Lietuvoje sukursime dar veiksmingesnius sprendimus ir galėsime juos panaudoti augimui skaitmeninės sveikatos priežiūros rinkoje.”

Šiuolaikiniai programinės įrangos sprendimai diagnostikai

Hamburge dirbančią komandą sudaro keturiasdešimt IT specialistų, kurie yra sudėtinė ir neatskiriama tyrimų ir plėtros dalis. Komanda visą dėmesį skiria mikroprogramų, integruotos programinės įrangos ir integruotų sprendimų, skirtų prisijungti prie ligoninių informacinių sistemų, kūrimui. Vilniuje įsteigta ekspertų komanda dirbs savarankiškai, visą dėmesį skirdama internetinės programinės įrangos sprendimams, kurie analizuotų medicininio vertinimo duomenis. Šios ateities diagnostikos priemonės padės ne tik fiksuoti ir automatiškai dokumentuoti rezultatus, bet naudojant „seca”  pažangiausią programinę įrangą aiškinti duomenis ir nurodyti jų tarpusavio ryšį.

„seca” padalinio Vilniuje vadovas Payamas Vassighi sako: „Kadangi priklausome tarptautinei „seca”  įmonių grupei, tai reiškia, kad turime būti lankstūs ir padėti bendrovei keistis ir iš svėrimo įrangos gamintojo tapti programinės įrangos ir sistemų tiekėju. Kuriame ateities programinės įrangos sprendimus, kurie užtikrins kasdienio medikų darbo patikimumą. Kad pasiektume savo tikslus, komandą Vilniuje per trejus metus išplėsime iki 25 darbuotojų. Dabar ieškome integruotos programinės įrangos ir kokybės inžinierių, „DevOps” ir „Full-stack” programuotojų.”

„Skirtingų industrijų ir kompetencijų jungimasis siekiant sukurti rinkai patrauklius produktus yra globali tendencija, o Lietuvos žvilgsnis turi krypti būtent į informacinių technologijų ir gyvybės mokslų bei medicinos sektorius. Rengiant gyvybės mokslų strategiją atlikta analizė rodo, kad šalies investicinė aplinka jau dabar yra pakankamai patraukli tokiems naujiems žaidėjams kaip „seca”, o dar labiau gerinant verslo aplinką galima stiprinti ir tokius produktus kuriančių užsienio investuotojų pritraukimą”, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist