Technologijos

„Telia“ plečia 5G tinklą: jau veikia 32 bazinės stotys

Pernai Lietuvoje nekomercinį 5G šalyje įjungusi „Telia“ didina naujos kartos ryšio bazinių stočių skaičių iki 32. Ką tik sumontuota Švedijos bendrovės „Ericsson“ tinklo įranga jau veikia tankiai apgyvendintuose Vilniaus rajonuose nuo Pilaitės iki Avižienių.

„Iki 1,8 gigabitų per sekundę (Gb/s) siekianti interneto sparta telefone, nejuntama delsa ir didžiule tinklo talpa jau šiandien be jokio papildomo mokesčio gali naudotis tūkstančiai „Telia“ klientų. Tai yra ne ateitis, o dabartis, kuriai ruošėmės nuo 2018 metų”, – sako „Telia“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Šiuo metu „Telia“ 5G ryšį Lietuvoje nemokamai gali bandyti visi privatūs ir verslo klientai, turintys neribotus mobiliuosius duomenis suteikiantį planą ir 5G technologiją palaikantį „Sony“, „OnePlus“ „Huawei“, „Xiaomi“ išmanųjį telefoną arba maršrutizatorių.

 

Nuo 2020 metų lapkričio „Telia“ 5G ryšys veikia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų centruose bei Klaipėdos Laisvojoje ekonominėje zonoje. Šįmet, pradėjus tinklo atnaujinimą su „Ericsson“ įranga, naujos kartos bazinių stočių klasteris įdiegtas Vilniaus šiaurės vakarinėje dalyje. Šios stotys mobiliuoju ryšiu aprūpina gyventojus nuo Pilaitės iki Avižienių, vienu metu užtikrindamos tiek ankstesnių kartų (2G, 3G, 4G), tiek 5G ryšį.

Per artimiausius dvejus metus „Telia“ planuoja pakeisti beveik 2000 senųjų bazinių stočių pažangiomis „Ericsson“ stotimis. Visos jos, esant poreikiui, galės užtikrinti ir 5G ryšį. Taip pat jau dabar tiek visame „Telia“ 4G, tiek 5G tinkle veikia VoLTE technologija, dėl kurios skambučiai sujungiami akimirksniu, suteikiama visiškai nauja pokalbių kokybė ir galimybė vienu metu skambinti bei naršyti internete.

5G ryšio testavimui „Telia“ naudoja nekomercinį radijo dažnį iš 3,5 GHz dažnių juostos, kurį bendrovei suteikė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Taip pat operatorius atlieka 5G ryšio bandymus 700 MHz dažnių juostoje – šis dažnis lengviau įveikia kliūtis, tokias kaip medžiai ir pastatų sienos bei gali aprėpti didelę teritoriją, tačiau interneto sparta kiek mažesnė.

 

Komercinės 5G ryšio paslaugos Lietuvoje turėtų būti pradėtos teikti po dažnių aukcionų. Pirmojo, dar šįmet, laukiama 700 MHz dažnių aukciono, o 3,5 GHz dažnių juostos aukciono data priklausys nuo derybų su Rusija, kuri minėtą dažnį yra priskyrusi karinėms reikmėms.

„Ericsson“ įranga pagerins dabartinio 4G ryšio kokybę, o 5G ryšys iki penkių kartų efektyviau naudos elektros energiją, vertinant pagal perduodamų duomenų kiekį – tai ypač svarbu atsižvelgiant į nuolat augančias duomenų apimtis ir „Telia“ tikslą jau 2030 metais savo veikloje pasiekti nulinę CO2 emisiją. Taigi su „Ericsson“ įranga „Telia“ tinklas taps tvaresnis, saugesnis ir visiškai paruoštas komerciniam 5G diegimui ateityje.

„Telia“ ir „Ericsson“ strateginės partnerystės susitarimą pasirašė pernai.

 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
10 dienas (-ų)

Iš tiesų toks žingsnis yra sveikintinas. Galime sakyti, kad tokio greičio mobilusis internetas yra rimtas konkurentas mūsų pamėgtam WiFi ryšiui. Tačiau 5G priešingai nei WiFi privalumai labiausiai atsiskleis viešojoje infrastruktūroje, transporte, renginiuose, reklamoje ir pan. Ir vis dėlto jeigu jaučiate padidėjusį jautrumą įvairiems elektronikos prietaisams rečiau laikykite prietaisus arti kūno, o dirbdami su kompiuteriu galite prijungti ir atskirą klaviatūrą. Ilsėkitės, rūpinkitės vaikais, leiskite laiką gamtoje ir stebėkite savo pojūčius.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button