Technologijos

„Telia“ Lietuvoje pavasarį pradeda 3G ryšio išjungimą

Trys Rytų Lietuvos rajonai – Utena, Molėtai, Ignalina, Švenčionys – bus pirmieji, kuriuose nuo kovo 15 dienos „Telia“ visiškai išjungs 3G ryšį. Šiai technologijai skirtus dažnius bendrovė perleis pažangesniam ir spartesniam 4G ryšiui. Iki vasaros pradžios 4G pakeis 3G didžiojoje dalyje Aukštaitijos bei Žemaitijos, o iki Kalėdų „Telia“ visoje Lietuvoje liks tik su 2G, 4G ir 5G technologijomis.

„Senas technologijas keisdami naujomis, žmonėms ir verslams užtikrinsime dar geresnę paslaugų kokybę“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Kas dvi savaites „užmigs“ vis kitos 3G stotys

Bendrovė yra suplanavusi 3G ryšį Lietuvoje išjungti palaipsniui, kas dvi savaites vis kituose rajonuose. Apie tai paveikti klientai kiekviename bus tiesiogiai informuojami likus ne mažiau nei mėnesiui iki 3G išjungimo.  

 

Kovo viduryje pradėjus nuo rytinių Lietuvos rajonų, vėliau 3G išjungimo estafetė iki pat vasaros keliaus per Aukštaitiją ir Žemaitiją vakarinės dalies link, aplenkiant tik čia esančius didžiuosius miestus – Panevėžį, Šiaulius, Kauną.

Darbai bus tęsiami rudenį, kai 3G ryšį bendrovė numato išjungti Suvalkijoje, Dzūkijoje ir Mažojoje Lietuvoje, įskaitant ir visus didžiuosius miestus. Paskutinę stotelę, Vilnių ir jo apylinkes, numatoma pasiekti gruodžio mėnesį.

Daugiau pajėgumų tam, ką žmonės išties naudoja

Pasak A. Šemeškevičiaus, 2006 metais Lietuvoje pristatyta 3G technologija pirmiausia buvo orientuota į klientų poreikius turėti greitesnį mobilųjį internetą, ko negalėjo užtikrinti 2G ryšys. Visgi žmonių apetitas mobiliajam internetui augo taip sparčiai, kad tapo akivaizdu, jog 3G jo patenkinti nesugebės – tuo pasirūpino 2011-aisiais pristatyta 4G paslauga.

 

„3G ryšys tapo tarsi tarpine stotele tarp tikrąjį mobilumą atnešusio 2G ir mobiliojo interneto galimybes atskleidusio 4G. Tačiau 2G ryšiu vis dar aktyviai naudojasi tiek žmonės, tiek verslas – jį palaiko ne tik senieji mygtukiniai telefonai, bet ir įvairūs daiktų interneto jutikliai. Todėl pirmiausia išjungiame 3G, kuris šiandien mažiausiai reikalingas. Iki šiol jam naudotus radijo dažnius perleidę 4G technologijai, dar labiau pagerinsime mobiliojo interneto spartą ir kokybę“, – sako „Telia“ technologijų vadovas. 4G ryšio vidutinė greitaveika „Telia“ tinkle dabar jau siekia daugiau nei 100 Mb/s.

Beje, Lietuva nėra išimtis: 3G įrenginių mažėja visame pasaulyje, šiam ryšiui skirtus dažnius į 4G technologiją „Telia“ perkelia ir kitose šalyse, panašių veiksmų imasi ir kiti operatoriai.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kaip visada

Ant nosies 5G, o jie pasirodo tik 4G prisivertė baigti diegti, apgailėtina…

Dzikas

ar tikrai visi “voice” skambučiai tilps GSM’e? 

Ponce

ne, nes tam yra volte

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button