MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Technologijos

„Tele2“ ir „Bitė“ taip pat žada 5G ryšio paslaugas

Integruotų telekomunikacijų bendrovei „Telia Lietuva“ penktadienį paskelbus apie pasirengimą teikti naujos kartos 5G ryšio paslaugą, jos konkurentės „Tele2“ bei „Bitė“ taip pat ketina sekti „Telia“ pavyzdžiu, tačiau tik tuomet, kai nauja technologija taps prieinama vartotojams. 

„Esame išsikėlę prioritetą naujas technologijas ne tik pristatyti, bet ir jų pagrindu kurti konkrečias naujas paslaugas ir sprendimus. Tam turime sulaukti kitąmet vyksiančio RRT dažnių aukciono, kuriam pasibaigus visi Lietuvos operatoriai galės pradėti ruoštis ir siūlyti 5G ryšį visiems savo klientams“, – BNS sakė „Bitė Lietuvos“ technologijų vadovas Gintas Butėnas.  

„Tele2“ korporatyvinės komunikacijos direktorius Andrius Baranauskas BNS patvirtino, kad įmonė taip pat dalyvaus kitąmet vykstančiame dažnių aukcione. 

„Šiuo metu mes rengiamės 5G paslaugų teikimui ir didžiąja dalimi jau esame pasiruošę“, – sakė jis

Anot jo, 5G ryšio prototipinį modelį „Tele2“ jau išbandė 2016 metais ir pasiekė 4,5 gigabito per sekundę greitį.

„Skirtumas tas, kad „Telia“ tai padarė savo tinkle, mes 2016 metais padarėme tik prototipą. Tačiau vartotojui šiandien tai nesudaro jokio skirtumo, kadangi nei vienu nei kitu jis dar negali naudotis“, – teigė  A. Baranauskas.

Pasak jo, vartotojai visų pirma turi turėti įrangą, kuri galėtų priimti 5G ryšį, kitaip nebus galima panaudoti tinklo siūlomo greičio. Jo teigimu, nei Lietuvoje, nei pasaulyje 5G įrangos kol kas įsigyti negalima.  

Tikimasi, kad 5G technologiją palaikančius išmaniuosius įrenginius gamintojai pristatys kitų metų antroje pusėje.

Tuo metu „Telia“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis tvirtino, kad „Telia“ pajungė 5G ryšio stotis, kuriomis jau dabar gali naudotis verslas ar mokslo centrai bei gauti 600-700 megabitų per sekundę spartą. 

„Telia kol kas negali naudoti ar apskaičiuoti to kaip paslaugos (5G ryšio – BNS), bet vartotojai gali naudoti, antenos veikia. (…) Verslas jau dabar  gali testuotis, jiems tereikia įsigyti įrangą. (…) Mokslo institucijos  bei startuoliai taip pat jau gali testuotis „Telia“ tiekiamą 5G ryšį Žveryno bei Saulėtekio mikrorajonuose“, – BNS sakė A. Stasiulaitis 

Anot jo, 5G įranga taip pat jau yra, tik ji dar nėra skirta paprastam vartotojui, tačiau jau kitais metais didieji gamintojai pristatys 5G ryšį palaikančius telefonus. 

„Telia“ penktadienį pirmoji Lietuvoje pristatė realiame tinkle veikiantį 5G ryšį, kuris pasiekia 1,8 gigabito per sekundę spartą. „Telia“ tikisi, kad verslo klientams 5G taps prieinamas dar 2019 metais, o plačiajai visuomenei – 2020 metais. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Neatpažįstamai keliones ir susisiekimą pakeitusiam „Google Maps“ – jau 14 metų

Evaldas Činga

Vilniuje kuriami lietuviški ateities autobusai

Evaldas Činga

„Facebook“ jau 15 metų: 15 dalykų, kurių galbūt iki šiol nežinojote

Evaldas Činga

2018 m. FinTech derlius – sparčiai augantis potencialas ir žinomos pasaulio įmonės

Evaldas Činga

Verslo centro „Business Stadium West“ lankytojus pasitiks dirbtinio intelekto asistentas – administratorius

Evaldas Činga

Interneto ryšys Lietuvoje – vienas pigiausių Europos Sąjungoje

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika