31-oje šalyje veikiantis healthtech startuolis „Viveo Health” Lietuvoje pirmą kartą apjungs nuotolines medikų konsultacijas bei darbuotojų sveikatos draudimo paslaugas.

Nuotolinių konsultacijų veiklą „Viveo Health” pradeda su 4 gydytojų bei 5 slaugytojų komanda. Per metus medikų skaičių planuojama padidinti iki 20-ies. Sveikatos draudimo paslauga bus teikiama bendradarbiaujant su draudimo bendrove „If“. 

„Lietuvoje tai pirmasis toks telemedicinos ir draudimo derinys. Atsinešame vertingą patirtį, sukauptą skirtingose pasaulio šalyse. Remdamiesi trejų metų veikla ir specialistų tyrimais, matome, kad net 8 iš 10 pirminių konsultacijų gali sėkmingai įvykti nuotoliniu būdu“, – sako „Viveo Health” Lietuvoje vadovas Gytis Bendorius. 

„Viveo Health” telemedicinos paslaugas teikia mobilioje platformoje, kuri užtikrina nuotolinio bendravimo patogumą ir privatumą. Apdraustiems darbuotojams konsultavimo bei gydymo išlaidas automatiškai padengs įmonės sveikatos draudimas. Tokiu darbuotojas gali lengvai puoselėti savo sveikatą, be gydymo apmokėjimo, pinigų susigrąžinimo ir kitų formalių rūpesčių, kurie laukia naudojantis įprastu draudimu.

Naujo tipo paslauga įmonėms leis sumažinti draudimo kaštus bei darbuotojų nedarbo dienų dėl ligos skaičių, nes darbuotojai nuotolines medikų konsultacijas, palyginti su vizitais pas juos, gauna greičiau ir mažiau rizikuodami dėl susirgimo komplikacijų. Gydytojui konsultacijos metu nusprendus, kad reikalingas fizinis vizitas, žmonės bus nukreipiami į partnerių klinikas.

„Kai vizitų pas gydytoją tenka laukti ilgai, žmonės dažnai linkę pagal simptomus patys sau diagnozuoti ligą ir pasiskirti gydymą, galbūt kiek padedami vaistininkų. Toks būdas yra itin neefektyvus ir kelia papildomą stresą pačiam žmogui, jo artimiesiems ir darbdaviui. Operatyvios ir patogios nuotolinės konsultacijos taupo visų laiką ir pinigus, padeda sukurti pridėtinę vertę“, – sako „Viveo Health” Lietuvoje vadovas Gytis Bendorius.

„Viveo Health” paslaugos gali būti naudingos ne tik pandemijos, bet ir komandiruočių ar atostogų užsienyje metu. Nuotolinės konsultacijos suteikia galimybę pasitarti dėl sveikatos gimtąja kalba bet kurioje pasaulio vietoje. O užsieniečiams, dirbantiems ir gyvenantiems Lietuvoje, perprasti „Viveo Health” programėlę bus paprasčiau, nei įsigilinti į Lietuvos sveikatos sistemą.

G. Bendorius atkreipia dėmesį, kad startuolis siūlo ne tik inovatyvius sprendimus, bet ir mažesnes išlaidas sveikatos priežiūrai:  „Vidutinė darbuotojų sveikatos draudimo įmoka Lietuvoje siekia apie 400 eurų per metus. „Viveo Health” draudimo ir telemedicinos paslaugos vienam darbuotojui be draudimo kainuos nuo 180 eurų, su draudimu – nuo 290 eurų per metus.“

Telemedicina nėra naujovė, bet šiemet pasaulinė pandemija gerokai išryškino jos svarbą bei technologinį pranašumą. Nuotolinių medikų konsultacijų naudojimas visame pasaulyje augo iki pandemijos, o per koronaviruso pandemiją tapo tiesiog būtinu. Pavyzdžiui JAV iki pandemijos tokiomis konsultacijomis naudojosi kas dešimtas, o paskelbus karantiną – jau 46 proc. visų pacientų. 

Harvardo medicinos mokyklos (JAV) tyrimo duomenimis, vienas vizitas pas gydytoją užtrunka 121 minutę, skaičiuojant kelionės, laukimo, vizito ir apmokėjimo už paslaugas laiką. Naudojantis telemedicinos galimybėmis, šį laiką galima sutrumpinti bene dešimt kartų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist