Technologijos

„Swedbank“ pristato atsiskaitymus išmaniaisiais laikrodžiais

„Swedbank“ pristato inovaciją – galimybę klientams už prekes ir paslaugas atsiskaityti naudojantis išmaniaisiais „Fitbit“ ar „Garmin“ laikrodžiais, kurie palaiko „Fitbit Pay“ ir „Garmin Pay“ sprendimą.

„Technologijoms sparčiai tobulėjant, siekiame gyventojams pristatyti naujų galimybių atsiskaityti. Prieš trejus metus pristatyti bekontakčiai atsiskaitymai kortelėmis šiandien jau yra tapę įprastu mokėjimo būdu. Praėjusiais metais įdiegę bekontakčius atsiskaitymus telefonu, šiandien žengiame dar vieną didelį žingsnį skaitmeninių atsiskaitymų srityje. Savo klientams suteikiame galimybę atsiskaityti vienu išmaniųjų „Fitbit“ ar „Garmin“ laikrodžių prilietimu visur, kur yra bekontakčių mokėjimų terminalas“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Naujausi „Swedbank“ duomenys rodo, kad bekontakčiu būdu per mėnesį atsiskaitoma daugiau nei 6 milijonus kartų. Šiuo metu daugiau nei 80 proc. banko įrengtų kortelių skaitytuvų priima bekontakčius atsiskaitymus, o iki 2020 m. visi mokėjimo kortelių terminalai turėtų priimti atsiskaitymus bekontakčiu būdu.

 

Tuo metu Tarptautinė duomenų korporacija (angl. International Data Corporation) skaičiuoja, kad 2019-aisiais pasaulinė dėvimų įrenginių rinka turėtų augti 15 proc. ir pasiekti 198,5 mln. įrenginių rinkoje. Prognozuojama, kad iki 2023-ųjų metų pabaigos tokius įrenginius turės 279 mln. viso pasaulio gyventojų, kas reiškia vidutiniškai beveik 9 proc. siekiantį augimą kasmet.

„Fitbit“ atstovo Rares Florea teigimu, pristačius „Fitbit Pay“, jų klientai Baltijos šalyse nuo šiol gali nebesinešioti su savimi piniginių ar banko kortelių.

„Klientai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse vis aktyviau nori naudotis šiuolaikiškais atsiskaitymo būdais, ir jiems itin svarbus atsiskaitymų patogumas ir saugumas. Visuomet ieškome skaitmeninių sprendimų, kurie dar labiau palengvintų kasdienybę, todėl labai džiaugiamės pirmą kartą Baltijos šalyse pristatydami „Fitbit Pay“, kuris leidžia atlikti mokėjimus naudojantis išmaniuoju laikrodžiu ar apyranke. Tam su savimi nereikės turėti piniginės ar išmaniojo telefono“, – sako „Fitbit“ regiono vadovas besivystančiose rinkose Rares Florea.

 

„Garmin Pay“ yra bekontakčio atsiskaitymo sprendimas žmonėms, kurie visuomet yra kelyje. Pačiupus vandens buteliuką rytinio bėgimo metu ar užkandį važinėjantis dviračiu, „Garmin Pay“ leidžia akimirksniu ir be pastangų atsiskaityti išmaniuoju laikrodžiu. Džiaugiamės debiutuodami Baltijos šalyse ir galėdami pasiūlyti naujų galimybių „Swedbank“ ir „Garmin“ klientams“, – sako Jakub Szałamacha, „Garmin“ Lenkijoje pardavimų vadovas.

„Swedbank“ klientai, kurie naudoja „Fitbit“ ar „Garmin“ išmaniuosius laikrodžius bei apyrankes su mobiliosios piniginės funkcija, galės pridėti „Swedbank“ kortelę į „Fitbit“ ar „Garmin Connect Mobile“ programėles. Kortelės susiejimą su įrenginiu reikės patvirtinti naująja „Swedbank“ programėle arba naudojantis interneto banku.

„Fitbit“ ir „Garmin“ laikrodžiai naudoja artimojo lauko ryšio (NFC) technologiją. Norėdamas atsiskaityti klientas savo išmaniuoju laikrodžiu turi tiesiog priliesti bekontakčių mokėjimų terminalą. Atsiskaitymams išmaniuoju laikrodžiu galios standartiniai operacijų mokėjimo kortele limitai.

Siekiant užtikrinti didesnį saugumą, „Fitbit“ ir „Garmin“ kiekvieno atsiskaitymo metu naudoja specialius tik atsiskaitymams laikrodžiu skirtus kortelės numerius ir transakcijų kodus. Tikrasis banko kortelės numeris nėra išsaugomas įrenginyje, serveriuose ar perduodamas pardavėjui pirkimo metu. Kadangi „Garmin“ išmanieji laikrodžiai matuoja riešo širdies pulsą, jie atpažįsta, kai yra dėvimi, o vos tik nuėmus tokį įrenginį nuo riešo tampa nebeįmanoma atlikti mokėjimų iki vėl nesuvedamas naudotojo susikurtas apsaugos kodas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button