MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Technologijos

Piniginės telefone debiutas: „MoQ beta“ naudotojų skaičius pirmąją dieną perkopė 8000

Dienos šviesą antradienį išvydo trijų didžiausių mobiliojo ryšio operatorių sukurta mobiliųjų mokėjimų platforma „MoQ“. Per pirmąsias 24 valandas iš „Google Play“ ir „App Store“ programėlės betą versiją atsisiuntė beveik 6000 išmaniųjų telefonų naudotojų, o bendras programėlės naudotojų skaičius pasiekė beveik 8000 – skaičiuojant ir bandymų laikotarpiu prisijungusius vartotojus.

„Rezultatas įkvepia, tačiau puikiai suprantame, kad tai tik kelio pradžia, todėl, pasidžiaugę su komanda, kimbame toliau į darbus. Priešakyje – nauji programėlės funkcionalumai, nauji ir patogūs atsiskaitymo būdai bei mokėjimų telefonu fizinėse vietose plėtra. Artimiausiais mėnesiais mokėjimai telefonu žengs į gerai žinomas tinklines prekybos ir maitinimo vietas bei toliau plėsis po Lietuvą. Skatiname prekybininkus ir paslaugų teikėjus būti atviriems inovacijoms ir suteikti galimybę klientams sumokėti išmaniuoju telefonu”, – sako UAB „Mobilieji mokėjimai“ vadovė Monika Rimkūnaitė-Bložė.

„MoQ beta“ gimimo dieną programėlės naudotojai aktyviai išbandė tarpusavio pervedimų funkciją. „MoQ“ vartotojai naują mokėjimo būdą bandė ir fizinėse prekybos vietose – daugiausia kavinėse ir restoranuose Vilniuje –  ir interneto parduotuvėse. Ten atsiskaitymo sumos varijavo nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų. Telefonu apmokėtos vidutinės 14 Eur sąskaitos.

Turintieji „MoQ beta“ gali atsiskaityti daugiau nei 90 proc. lietuviškų parduotuvių internete. „MoQ“ platforma taip pat integruota didžiausių rinkos dalyvių „Pigu.lt“, „Senukai.lt“, „Varle.lt“ parduotuvėse. Patogesnį atsiskaitymo būdą vakar šiose parduotuvėse išbandė pirmieji „MoQ“ naudotojai.

„Užsienio patirtis rodo, kad mobilūs mokėjimai didina vartotojų aktyvumą perkant internete. Tai suprantama, nes mokėjimai telefonu intuityvūs, o pats mokėjimas savo eiga ir greičiu primena fotografavimą telefonu“, – pažymi M. Rimkūnaitė-Bložė.

Fizinių atsiskaitymų vietų skaičius kryptingai auginamas. Po pirmosios dienos prie ‚MoQ“ prisijungė restoranų tinklas „Jurgis ir Drakonas“, kuris telefonu atsiskaitančių lankytojų jau laukia nuo šiandien. Visos atsiskaitymo vietos, kurių baze tapo Vilniaus centre esančios kavinės ir restoranai, pažymėtos „MoQ“ logotipu, jų žemėlapį galima rasti čia.

Šiame etape programėlę gali atsisiųsti 30 000 vartotojų. Sprendimą riboti vartotojų skaičių lėmė siekis platformos apkrovimą didinti nuosekliai, išvengiant sisteminių šokų. Plečiantis atsiskaitymo vietų tinklui ir įsitikinus, kad platforma veikia stabiliai, programėlę galės atsisiųsti vis daugiau vartotojų.

Įmonė „Mobilieji mokėjimai“ lygiomis dalimis priklauso mobiliojo ryšio operatoriams „Bitė Lietuva“, „Tele2“  ir „Telia Lietuva“. Lietuvos bankas bendrovei „Mobilieji mokėjimai“ yra suteikęs elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją, reikalingą vykdyti su momentiniais mokėjimais susijusią veiklą. Mobiliojo ryšio operatoriai yra gavę Europos Komisijos leidimą kartu kurti bendrą mobiliųjų mokėjimų paslaugos teikimo platformą.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Neatpažįstamai keliones ir susisiekimą pakeitusiam „Google Maps“ – jau 14 metų

Evaldas Činga

Vilniuje kuriami lietuviški ateities autobusai

Evaldas Činga

„Facebook“ jau 15 metų: 15 dalykų, kurių galbūt iki šiol nežinojote

Evaldas Činga

2018 m. FinTech derlius – sparčiai augantis potencialas ir žinomos pasaulio įmonės

Evaldas Činga

Verslo centro „Business Stadium West“ lankytojus pasitiks dirbtinio intelekto asistentas – administratorius

Evaldas Činga

Interneto ryšys Lietuvoje – vienas pigiausių Europos Sąjungoje

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika